Замонавий футболда клублар ҳамда терма жамоалар иштирокидаги учрашувларни юқори даражада ташкил этишда комиссарларнинг ўрни ниҳоятда муҳим саналади.
Киритилди: 05:02, 26.07.2019. Ўқилди: 1334 марта. Фикрлар
Бугун Ўзбекистон футбол ассоциацияси Ижроия қўмитасининг йиғилиши бўлиб ўтгани ҳақида хабар бериб ўтгандик.
Киритилди: 22:44, 14.06.2019. Ўқилди: 6700 марта. Фикрлар
Ўзбекистон футбол ассоциацияси Ўзбекистон Давлат Жисмоний тарбия ва спорт университети билан ҳамкорликни йўлга қўйди.
Киритилди: 20:14, 22.02.2019. Ўқилди: 1874 марта. Фикрлар
Туркияда футбол инфратузилмалари бўйича ФИФА семинари бўлиб ўтди. Семинарда 15та мамлакат футбол ассоциациялари, шу жумладан, Ўзбекистон футбол ассоциацияси вакиллари ҳам иштирок этишди.
Киритилди: 12:04, 01.11.2018. Ўқилди: 1902 марта. Фикрлар
Ўзбекистон футбол ассоциацияси томонидан мураббийларнинг касбий маҳоратини ошириш бўйича навбатдаги семинар Жиззах вилоятида бошланди.
Киритилди: 19:43, 09.06.2018. Ўқилди: 1578 марта. Фикрлар
Ўзбекистон футбол ассоциацияси томонидан мураббийларнинг касбий маҳоратини ошириш мақсадида ўтказилаётган навбатдаги семинар бугун Навоийда ташкил этилди.
Киритилди: 20:38, 07.06.2018. Ўқилди: 1714 марта. Фикрлар
Ушбу ташриф дастурига кўра, бугун 1 июнь куни Тошкентдаги “Бунёдкор” футбол академиясида испаниялик мутахассислар иштирокида назарий семинар ташкил қилинди.
Киритилди: 14:08, 01.06.2018. Ўқилди: 2377 марта. Фикрлар
МОҚ президенти Умид Аҳмаджонов ҳамда спорт соҳасига янги тайинланган вазир Шоакрам Исроилов икки ташкилот ходимлари иштирокида йиғилиш ўтказди.
Киритилди: 20:21, 14.02.2018. Ўқилди: 3348 марта. Фикрлар
Ўзбекистон Республикаси Вазирлар Маҳкамасининг 2009 йил 3 декабрдаги 304-сонли “Республикамизда футболни ривожлантириш учун қўшимча шарт-шароитлар яратиш, унинг аҳоли саломатлигини мустаҳкамлаш ва жисмоний маданиятини юксалтиришдаги ролини ошириш бўйича Қарори” ижросини таъминлаш, Қорақалпоғистон Республикаси, вилоятлар ва Тошкент шаҳар футбол федерацияларининг футболни ривожлантириш ва қўллаб-қувватлаш масалаларидаги фаолиятини фаоллаштириш, шунингдек, уларнинг моддий-техника базасини мустаҳкамлаш борасида олиб борилаётган ишларини назорат этиш ва уларга амалий ёрдам кўрсатиш мақсадида, Ўзбекистон Футбол Федерациясининг бир қатор раҳбар ходимлари ҳудудлар бўйича жавобгар шахс этиб бириктирилди.
Киритилди: 17:03, 27.11.2017. Ўқилди: 2112 марта. Фикрлар
Ўзбекистон Футбол Федерацияси мажлислари залида бугун, 30 октябрь куни ЎФФ Президенти Умид Аҳмаджонов иштирокида навбатдан ташқари йиғилиш бўлиб ўтди.
Киритилди: 20:37, 30.10.2017. Ўқилди: 4128 марта. Фикрлар
Ўзбекистон футбол федерациясининг таркибий тузилмасида навбатдаги ўзгаришлар амалга оширилди.
Киритилди: 19:47, 26.10.2017. Ўқилди: 9109 марта. Фикрлар
Ўзбекистон Футбол Федерацияси Президенти Умид Аҳмаджонов ва Ижроия Қўмитасининг аъзоси Бобур Шодиев ФИФА Президенти Жанни Инфантинонинг таклифига кўра расмий ташриф билан Англияда бўлди.
Киритилди: 19:09, 24.10.2017. Ўқилди: 8520 марта. Фикрлар
Хабарингиз бор, 2015 йилда Тошкентнинг “Локомотив” ҳамда Англиянинг “Флитвуд Таун” клублари ўртасида ўзаро ҳамкорлик меморандуми имзоланган эди. Шунга асосан инглиз клуби билан бир қатор йўналишларда яқиндан хамкорлик қилиш бўйича келишувга эришилганди.
Киритилди: 12:43, 19.10.2017. Ўқилди: 2886 марта. Фикрлар
Умид Аҳмаджонов ва Шайх Ҳамад бин Ҳалифа Ўзбекистон Футбол Федерацияси ва Қатар Футбол Уюшмасининг ҳамкорлик тўғрисидаги меморандумини имзоладилар.
Киритилди: 18:09, 17.10.2017. Ўқилди: 3017 марта. Фикрлар
Ўзбекистон футбол федерацияси мажлислари залида бугун, 11 октябрь куни навбатдаги йиғилиш бўлиб ўтди.
Киритилди: 20:27, 11.10.2017. Ўқилди: 9901 марта. Фикрлар
Бугун, 10 октябрь куни Ўзбекистон Футбол Федерацияси мажлислари залида навбатдан ташқари йиғилиш бўлиб ўтди.
Киритилди: 20:38, 10.10.2017. Ўқилди: 10119 марта. Фикрлар
Аввалроқ хабар берилганидек, бугун, 12 сентябрь куни Тошкентдаги Radisson BLU меҳмонхонасида Ўзбекистон Футбол Федерациясининг ҳисобот-сайлов конференцияси бўлиб ўтди.
Киритилди: 22:45, 12.09.2017. Ўқилди: 12605 марта. Фикрлар
Осиё Футбол Конфедерацияси (ОФК) президенти Салмон бин Иброҳим ал-Ҳалифа Ўзбекистон Футбол Федерацияси президенти этиб сайланган Умид Аҳмаджоновга табрик мактубини йўллади.
Киритилди: 16:41, 12.09.2017. Ўқилди: 5568 марта. Фикрлар
Ўзбекистон футбол федерацияси президенти лавозимидан кетаётган Мираброр Усмонов ўз фикрларини билдириб ўтди.
Киритилди: 10:53, 12.09.2017. Ўқилди: 9100 марта. Фикрлар
Муҳим масалага етиб келдик.