Замонавий футболда клублар ҳамда терма жамоалар иштирокидаги учрашувларни юқори даражада ташкил этишда комиссарларнинг ўрни ниҳоятда муҳим саналади.
Киритилди: 05:02, 26.07.2019. Ўқилди: 1334 марта. Фикрлар
Бугун Ўзбекистон футбол ассоциацияси Ижроия қўмитасининг йиғилиши бўлиб ўтгани ҳақида хабар бериб ўтгандик.
Киритилди: 22:44, 14.06.2019. Ўқилди: 6700 марта. Фикрлар
сони: 16 та.
Ўзбекистон футбол ассоциацияси Ўзбекистон Давлат Жисмоний тарбия ва спорт университети билан ҳамкорликни йўлга қўйди.
Киритилди: 20:14, 22.02.2019. Ўқилди: 1874 марта. Фикрлар
Туркияда футбол инфратузилмалари бўйича ФИФА семинари бўлиб ўтди. Семинарда 15та мамлакат футбол ассоциациялари, шу жумладан, Ўзбекистон футбол ассоциацияси вакиллари ҳам иштирок этишди.
Киритилди: 12:04, 01.11.2018. Ўқилди: 1902 марта. Фикрлар
Ўзбекистон футбол ассоциацияси томонидан мураббийларнинг касбий маҳоратини ошириш бўйича навбатдаги семинар Жиззах вилоятида бошланди.
Киритилди: 19:43, 09.06.2018. Ўқилди: 1578 марта. Фикрлар
Ўзбекистон футбол ассоциацияси томонидан мураббийларнинг касбий маҳоратини ошириш мақсадида ўтказилаётган навбатдаги семинар бугун Навоийда ташкил этилди.
Киритилди: 20:38, 07.06.2018. Ўқилди: 1714 марта. Фикрлар
Ушбу ташриф дастурига кўра, бугун 1 июнь куни Тошкентдаги “Бунёдкор” футбол академиясида испаниялик мутахассислар иштирокида назарий семинар ташкил қилинди.
Киритилди: 14:08, 01.06.2018. Ўқилди: 2377 марта. Фикрлар
МОҚ президенти Умид Аҳмаджонов ҳамда спорт соҳасига янги тайинланган вазир Шоакрам Исроилов икки ташкилот ходимлари иштирокида йиғилиш ўтказди.
Киритилди: 20:21, 14.02.2018. Ўқилди: 3348 марта. Фикрлар
Ўзбекистон Республикаси Вазирлар Маҳкамасининг 2009 йил 3 декабрдаги 304-сонли “Республикамизда футболни ривожлантириш учун қўшимча шарт-шароитлар яратиш, унинг аҳоли саломатлигини мустаҳкамлаш ва жисмоний маданиятини юксалтиришдаги ролини ошириш бўйича Қарори” ижросини таъминлаш, Қорақалпоғистон Республикаси, вилоятлар ва Тошкент шаҳар футбол федерацияларининг футболни ривожлантириш ва қўллаб-қувватлаш масалаларидаги фаолиятини фаоллаштириш, шунингдек, уларнинг моддий-техника базасини мустаҳкамлаш борасида олиб борилаётган ишларини назорат этиш ва уларга амалий ёрдам кўрсатиш мақсадида, Ўзбекистон Футбол Федерациясининг бир қатор раҳбар ходимлари ҳудудлар бўйича жавобгар шахс этиб бириктирилди.
Киритилди: 17:03, 27.11.2017. Ўқилди: 2112 марта. Фикрлар
Ўзбекистон Футбол Федерацияси мажлислари залида бугун, 30 октябрь куни ЎФФ Президенти Умид Аҳмаджонов иштирокида навбатдан ташқари йиғилиш бўлиб ўтди.
Киритилди: 20:37, 30.10.2017. Ўқилди: 4128 марта. Фикрлар
Ўзбекистон футбол федерациясининг таркибий тузилмасида навбатдаги ўзгаришлар амалга оширилди.