Ўзбекистон Футбол Федерацияси ҳамда футбол ҳакамлари ва мураббийлари Республика мактаби билан биргаликда ўз тарихида учинчи бор профессионал мураббийлик курсларини ташкил этади.
Киритилди: 11:20, 18.11.2013. Ўқилди: 3403 марта. Фикрлар
5 ноябрь куни ЎФФ Терма жамоалар марказида Мураббийлар кенгашининг навбатдаги мажлиси бўлиб ўтди. Унда ТЖМ раҳбари Асқар Толибжонов миллий терма жамоалар мурраббийларидан ҳисоботларни қабул қилди.
Киритилди: 15:14, 05.11.2013. Ўқилди: 3779 марта. Фикрлар
Мустақиллигимизнинг 22 йиллиги арафасида Фарғона вилояти Футбол федерациясининг расмий сайти фаолият юрита бошалди.
Киритилди: 09:00, 04.09.2013. Ўқилди: 6238 марта. Фикрлар
2013 йилнинг 1 сентябрь куни Ўзбекистон Республикаси давлат мустақиллигини қўлга киритганига 22 йил тўлди.
Киритилди: 12:06, 01.09.2013. Ўқилди: 7598 марта. Фикрлар
сони: 55 та.
Улар қаторида мамлакат футболи ривожига ҳисса қўшиб келаётган бир қатор мутахассисилар ҳам фахрий унвонлар ва орденлар билан тақдирланишди.
Киритилди: 19:05, 23.08.2013. Ўқилди: 6246 марта. Фикрлар
20 август куни ЎФФ Терма жамоалар марказида минтақавий селекционерларнинг йиғилиши бўлиб ўтди.
Киритилди: 15:18, 20.08.2013. Ўқилди: 5506 марта. Фикрлар
2 май куни ЎФФ Терма жамоалар марказида Мураббийлар кенгашининг навбатдаги мажлиси бўлиб ўтди. Унда ТЖМ раҳбари Асқар Толибжонов миллий терма жамоалар мурраббийларидан ҳисоботларни қабул қилди.
Киритилди: 15:11, 02.05.2013. Ўқилди: 4781 марта. Фикрлар
Аввалдан режалаштирилганидек, Ўзбекистон футбол федерациясининг Терма жамоалар маркази "Жар" стадионига кўчиб ўтди ва бундай буён ушбу стадион Ўзбекистоннинг турли терма жамоалари учун машғулот ўтказиш базасига айланади.
Киритилди: 10:21, 22.04.2013. Ўқилди: 6103 марта. Фикрлар
3 апрель куни ЎФФ Терма жамоалар марказида Мураббийлар кенгашининг навбатдаги мажлиси бўлиб ўтди. Унда ТЖМ раҳбари Асқар Толибжонов миллий терма жамоалар мурраббийларидан ҳисоботларни қабул қилди.
Киритилди: 14:28, 04.04.2013. Ўқилди: 5139 марта. Фикрлар
1 март куни ЎФФ Терма жамоалар маркази Мураббийлар кенгашининг навбатдаги йиғилиши бўлиб ўтди. Унда терма жамоалар мураббийлари марказ директори Асқар Толибжоновга ўз ҳисоботларини топширдилар.
Киритилди: 14:32, 01.03.2013. Ўқилди: 4612 марта. Фикрлар
27 февраль куни Республика олий спорт маҳорати футбол мактабида «Болалар спорт медицинасининг долзарб масалалари» мавзусида илмий-амалий семинар ўтказилади.
Киритилди: 16:57, 25.02.2013. Ўқилди: 3769 марта. Фикрлар
Ўзбекистон Футбол Федерацияси Ижроия қўмитаси қарорига кўра, «O‘zbekiston Futbol Federatsiyasi» эсдалик нишонини таъсис этиш тўғрисида қарор қабул қилди, дея хабар бермоқда ЎФФ матбуот хизмати
Киритилди: 13:04, 18.02.2013. Ўқилди: 5618 марта. Фикрлар
Ўзбекистон футбол федерацияси расмий Твиттерининг хабар беришича, шу йилнинг 20 февраль куни ЎФФ ва ЎзПФЛнинг 2012 йил якунларига бағишланган маросими ўтказилади.
Киритилди: 11:59, 15.02.2013. Ўқилди: 3861 марта. Фикрлар
12-14 февраль куни Қирғизистон пойтахти Бишкек шаҳрида оммавий футбол масалалари бўйича УЕФАнинг ишчи семинари бўлиб ўтади.
Киритилди: 16:45, 11.02.2013. Ўқилди: 4205 марта. Фикрлар
Ўзбекистон Футбол федерацияси президенти Мираброр Усмонов Ўзбекистон Миллий олимпия қўмитаси президенти этиб сайланди.
Киритилди: 14:25, 29.12.2012. Ўқилди: 8655 марта. Фикрлар
Ўзбекистон Футбол Федерацияси Президенти Мираброр Усмонов 26 ноябр куни ОФК Аудит қўмитаси мажлисида қатнашиш учун Малайзияга жўнаб кетди.