"Chelsi"ning sobiq hujumchisi Adrian Mutu, agar giyohvand moddalar bo‘lmaganida, "Oltin to‘p"ni qo‘lga kiritgan bo‘lishini aytib o‘tdi.
Mutu "Chelsi"da bor-yo‘g‘i bir yil o‘ynadi va o‘sha paytdagi bosh murabbiy Joze Mourinyo bilan janjallashib qoldi va uning organizmidagi kokain uchun sakkiz oyga diskvalifikasiya qilindi. Shundan so‘ng klub Adrian bilan shartnomani bekor qildi.
Ruminiyalik sobiq futbolchi giyohvand moddalarni iste’mol qilish qaroridan afsusda va ularsiz faoliyatida ko‘proq yutuqlarga erishgan bo‘lardi, deb hisoblaydi.
"Chelsi"dagi faoliyatim davomida kokain iste’mol qilish faoliyatimdagi eng yomon qaror edi.
Men yolg‘iz edim, lekin na ruhiy tushkunlik, na boshqa narsa mening xatti-harakatlarimni oqlamadi. "Chelsi" giyohvand moddalarga nisbatan toqatsizlik siyosatiga ega edi. Va bu adolatli deb o‘ylayman.
Men xatoga yo‘l qo‘ydim, noto‘g‘ri yo‘l tutdim va buning uchun tovon to‘ladim. Men jinoyat ustida qo‘lga tushdim. Men bunday hayotga o‘rganmagandim, tayyor emas edim.
Men "Chelsi"ga shaxsiy hayotimda notinch bir vaqtda keldim va men juda ko‘p bahonalar va yolg‘onlarga duch keldim. Men juda yosh va juda yolg‘iz edim.
Men bu haqda ko‘p o‘yladim. Bir mavsumdan ko‘proq vaqt davomida dunyoning eng yaxshi o‘yinchilari qatorida bo‘lganimga ishonaman, shuning uchun men "Oltin to‘p"ni osonlik bilan qo‘lga kiritishim mumkin edi. Lekin noto‘g‘ri qarorlar buni amalga oshirishimga xalaqit berdi. Men bu borada o‘zimni mag‘lub qilmaslikka harakat qilaman", - dedi Mutu The Telegraph nashriga.