1979 йилнинг 11 август санаси ўзбек футболи учун қора ҳарфлар билан ёзиб қўйилган. Ўша пайтда бутун халқнинг аза тутишига сабаб бўлган ҳодиса Днепродержинск осмонида содир бўлган. Ўшанда ўзбек футболи ифтихори саналган “Пахтакор” жамоаси аъзолари самода ҳалокатга учрашган. Бу ўзбек футболи учун катта йўқотишга айланган.
Киритилди: 09:43, 11.08.2015. Ўқилди: 6174 марта. Фикрлар
11 август, сешанба куни “Пахтакор”нинг 1979 йил авиаҳалокатга учраган вакилларини ёдга олиб, бир нечта тадбирлар ўтказилади. Бу ҳақида “Пахтакор” матбуот хизмати маълум қилмоқда.
Киритилди: 17:41, 10.08.2015. Ўқилди: 5426 марта. Фикрлар
Шу кунларда юртимизда Япониянинг "Асаҳи Шимбун" газетаси мухбирлари меҳмон бўлиб туришибди.
Киритилди: 19:19, 08.06.2015. Ўқилди: 7205 марта. Фикрлар
сони: 9 та.
Ўзбекистон Футбол Федерацияси ва шахсан ўз номимдан спортдаги барча ишчи ва мутахассислар, спортчилар, мураббийлар, фахрийлар ва футбол ишқибозларини кириб келаётган Янги 2015 йил билан табриклайман.
Киритилди: 12:12, 31.12.2014. Ўқилди: 6495 марта. Фикрлар
сони: 22 та.
Ўзбекистон Футбол Федерацияси Президенти Мираброр Усмонов Ўзбекистон терма жамоаси мураббийлар штаби билан учрашди ва терма жамоага Осиё Кубоги баҳсларида омад тилади.
Киритилди: 12:08, 31.12.2014. Ўқилди: 6076 марта. Фикрлар
Ўзбекистон Футбол Федерацияси президенти Мираброр Усмонов бошчилигидаги делегация Андижон шаҳрига ташриф буюрди ва «Андижон» футбол клубини 50 йиллик юбилейи билан табриклади.
Киритилди: 10:51, 20.11.2014. Ўқилди: 8464 марта. Фикрлар
Ўтган ой охирида ЎФФ ТЖМда терма жамоалар бош мураббийлари иштирокида навбатдаги йиғилиш бўлди. Унда мураббийлар ўтказилган йиғинлар ва навбатдаги режалар хусусида ўз ҳисоботларини топширишди.
Киритилди: 19:46, 14.11.2014. Ўқилди: 9394 марта. Фикрлар
сони: 91 та.
ЎФФ Терма жамоалар марказида терма жамоалар бош мураббийлари иштирокида навбатдаги йиғилиш бўлиб ўтди. Унда мураббийлар ўтказилган йиғинлар ва навбатдаги режалар борасида ўз ҳисоботларини топширишди.
Киритилди: 14:06, 28.10.2014. Ўқилди: 5393 марта. Фикрлар
Ўзбекистон Футбол Федерацияси Ижроия қўмитаси келишилган ўйинларга қарши аёвсиз курашиш орқали футболда тозалаш ишлари олиб борилиши ҳақида Қарор қабул қилди.
Киритилди: 11:16, 24.01.2014. Ўқилди: 6193 марта. Фикрлар
сони: 27 та.
Ўзбекистон Футбол Федерацияси ҳамда футбол ҳакамлари ва мураббийлари Республика мактаби билан биргаликда ўз тарихида учинчи бор профессионал мураббийлик курсларини ташкил этади.
Киритилди: 14:13, 22.09.2013. Ўқилди: 4898 марта. Фикрлар
ЎФФ вакиллари ФИФАнинг энг йирик мажлиси ҳисобланган Конгрессда иштирок этади. Бу ҳақида федерация матбуот хизмати ўз твиттери орқали хабар бермоқда.
Киритилди: 14:00, 24.05.2013. Ўқилди: 5128 марта. Фикрлар
2013 йил 5 март куни Термиз шаҳар олимпия захиралари коллежида Ўзбекистон ва Германия ўртасидаги дўстликни спорт йўналишида ифода этувчи тадбир бўлиб ўтади.
Киритилди: 21:49, 04.03.2013. Ўқилди: 5346 марта. Фикрлар
ЎФФ матбуот котиби Санжар Ризаевнинг ўз твиттерида ёзишича, ўсмирлар ўртасиа Осиё чемпионлар Ўзбекистон ўсмирлар терма жамоаси ўтирган самолёт Тошкент ҳалқаро аэропортига келиб қўнди.
Киритилди: 18:09, 07.10.2012. Ўқилди: 8635 марта. Фикрлар
Твиттерда бир мавзуни ўн қилиб твит ёзиш одат тусига кирмасдан эринчоқликни енгдим ва блог очиш ҳақида кўпдан бери ўйлаб юрган режамни амалга оширдим.
Киритилди: 20:24, 27.09.2012. Ўқилди: 8217 марта. Фикрлар
сони: 18 та.
11 август... Бугун ўзбек футбол жамоатчилиги учун осон бўлмаган кун. Бу кунни оталаримиз, акаларимиз, ёши катта юртдошларимиз чуқур қайғу билан ёдга олишади.
Киритилди: 08:58, 11.08.2012. Ўқилди: 7049 марта. Фикрлар
сони: 13 та.
ФИФА президентининг Ўзбекистонга ташрифи давомида бугун матбуот анжумани бўлиб ўтди.
Киритилди: 13:21, 16.05.2012. Ўқилди: 11324 марта. Фикрлар
ФИФА президенти Зепп Блаттер ва ОФК президенти вазифасини бажарувчи Чжанг Цзилонг бугун Тошкентга етиб келишди. Фахрий меҳмонлар шарафига қабул дастурхони ёзилди ва унга ўзбек футболи жамоатчилигининг бир гуруҳи таклиф этилди.
Киритилди: 00:12, 16.05.2012. Ўқилди: 8241 марта. Фикрлар
ФИФА президенти Зепп Блаттер 15 май куни, куннинг иккинчи ярмида Тошкентга етиб келади. Нуфузли меҳмон иштирокидаги тадбирларнинг асосий қисми ташрифнинг иккинчи куни – 16 майда бўлиб ўтади.
Киритилди: 14:29, 15.05.2012. Ўқилди: 7234 марта. Фикрлар
ФИФА президенти Йозеф Блаттер 15-16 май кунлари расмий ташриф билан Ўзбекистонга келади. Бу ҳақда ЎФФ расмий сайти хабар тарқатмоқда.
Киритилди: 16:14, 14.05.2012. Ўқилди: 7849 марта. Фикрлар
Хабарингиз бор, "Замин FМ" радиосида эфирга узатилаётган “Fair Play” дастури ўзбек ва жаҳон футболидаги энг сўнгги маълумотларни бериш билан бирга, уларда кузатилаётган муаммоларни мутахассислар