O'ZBEK FUTBOLI / PFL klublari / Neftchi
Joriy yilning 1 dekabr kuni o‘tkazilgan "Neftchi"-"Turon" uchrashuvidagi tartibsizliklar kelib chiqqan holat yuzasidan bugun "Neftchi" FK qarorgohida yig‘ilish bo‘lib o‘tdi. Yig‘ilishga Farg‘ona viloyati hokimi H.H.Bozorov raislik qildi.
Yig‘ilishda, shuningdek, viloyat hokimining sport va turizm ishlari bo‘yicha maslahatchisi H.Ahmedov, Farg‘ona shahar hokimi o‘rinbosari F.Abdillazov, Farg‘ona NQIZ direktori o‘rinbosari B.Mo‘minov,"Neftchi" FK bosh direktori Z.G‘ofurov hamda Farg‘ona viloyat futbol assosiasiyasi birinchi vise-prezidenti N.Otaqo‘ziyev qatnashdilar.
Viloyat hokimi H.Bozorov yig‘ilish qatnashchilarini kun tartibidagi masalalar bilan tanishtirib o‘tdi. Yig‘ilishda ta’kidlandiki, 2020 yil 1 dekabr kuni o‘tkazilgan "Neftchi"-"Turon" bellashuvida "Neftchi" jamoasi futbolchilarining o‘yinni boshqargan hakamlarga nisbatan qilgan qo‘polliklari tufayli yuzaga kelgan tartibsizliklar natijasida futbolga xos bo‘lmagan holat bo‘lganligi, "Neftchi" jamoasi mas’ul xodimlari klub futbolchilarini o‘yinga yetarlicha jismonan va ruhan tayyorlashda sustkashlikka yo‘l qo‘yganligi, tartibsizlik keltirib chiqargan futbolchilarga nisbatan qonunda belgilangan tartibda tegishli choralar ko‘rilganligi haqida gapirib o‘tdi.
Shuningdek, kelgusida "Andijon" FK bilan bo‘lib o‘tadigan o‘yinga yetarlicha tayyorgarlik ko‘rish hamda ijobiy natija ko‘rsatish bo‘yicha "Neftchi" futbol klubi mas’ullariga tegishli ko‘rsatma va topshiriqlar berib o‘tdi.
Yig‘ilishda tashkiliy masala ham ko‘rib chiqildi. "Neftchi" FK mas’ul xodimlari futbolchilarini o‘yinga yetarlicha jismonan va ruhan tayyorlashda sustkashlikka yo‘l qo‘yganligi uchun bosh murabbiy A.Durmonov egallab turgan lavozimidan ozod etildi.
Kiritildi: 22:00, 05.12.2020. O'qildi: 6640 marta. Fikrlar: 3 ta.