O'ZBEK FUTBOLI / Yoshlar va o‘smirlar t.j. / O‘zbekiston U-22
Xabaringiz bor, O‘zbekiston U21 terma jamoasi 25-29 may kunlari Ukrainada an’anaviy Valeriy Lobanovskiy xalqaro xotira turnirida ishtirok etadi.
Kecha tunda bosh murabbiy Timur Kapadze qo‘l ostidagi terma jamoamiz mazkur musobaqada qatnashish uchun Kiyev shahriga uchib keldi.
Jamoa delegasiyasini Toshkent xalqaro aeroportida O‘FA birinchi vise-prezidenti Ravshan Ermatov va MOQ raisi Rustam Shoabdurahmonov kuzatib qo‘ydi.
U21 terma jamoamiz Kiyev shahriga yetib kelgach, «Prezident» mehmonxonasiga joylashdi. Bugun kunning ikkinchi yarmida jamoa vakillari dastlabki mashg‘ulotlarni o‘tkazadi.
Tunis U21 terma jamoasi turnirda ishtirok eta olmasligini ma’lum qilgach, musobaqa formatida o‘zgarish yuzaga keldi. Yoshlarimiz endi ozarbayjonlik va ukrainalik tengdoshlariga qarshi guruh uchrashuvlarida maydonga tushadi.
Sovrinli o‘rinlar bilan bir qatorda, turnir davomida o‘z mahorati va salohiyatini ko‘rsata olgan futbolchilarga “Eng yaxshi darvozabon”, “Eng yaxshi himoyachi”, “Eng yaxshi yarimhimoyachi” va “Eng yaxshi hujumchi” maxsus sovrinlari topshiriladi.
Kiritildi: 09:16, 25.05.2021. O'qildi: 2207 marta. Fikrlar: 0 ta.