Qatar U23 murabbiyi: «O‘zbekistonga qarshi o‘yinda bizga g‘alaba kerak»
O‘zbekiston olimpiya terma jamoasi bugun Osiyo chempionati guruh bosqichining 2-turi doirasida Qatarga qarshi maydonga chiqadi. Qatarliklar bosh murabbiyi Nikolas Kordova uchrashuvdan oldin o‘z fikrlari bilan o‘rtoqlashdi.
"Biz yosh jamoa bilan ishlayapmiz. Ushbu musobaqada o‘z o‘yinimizni kuchaytirib borishga harakat qilamiz.
O‘zbekiston terma jamoasi o‘yinini tahlil qilgan holda navbatdagi bahsda nimalarga e’tibor qaratishimiz lozimligini aniqlab olamiz. Lekin, shuni aytishim mumkinki, Eronga qarshi bo‘lib o‘tgan dastlabki o‘yinimizga qaraganda yaxshi o‘yin ko‘rsatishga harakat qilamiz.
Biz ijobiy natijaga umid qilyapmiz. Bunda jamoaning jismoniy va ruhiy tayyorgarligi muhim ahamiyatga ega. Bu o‘yinda konsentrasiyani yo‘qotmagan holda xatolarga yo‘l qo‘ymasligimiz kerak. Har bir kichik vaziyat katta ahamiyatga ega bo‘ladi. Keyingi bosqichga chiqish imkoniyatimizni oshirish uchun bizga g‘alaba kerak", — dedi chililik mutaxassis.
Kiritildi: 11:57, 04.06.2022. O'qildi: 3745 marta. Fikrlar: 14 ta.