— Musobaqaning eng yaxshi o‘yinchisi Abbosbek Fayzullayev 14 ta zarba va 8 ta aniq zarba bilan bu ko‘rsatkich borasida yetakchilar qatoridan joy oldi
Ravshan Haydarov shogirdlari eng yaxshi himoya ega jamoa ekanini ko‘rsatdi. O‘zbekiston 5 ta o‘yinda o‘z darvozasi daxlsizligini saqlab qoldi. Janubiy Koreya 4 ta o‘yinda gol o‘tkazmagan bo‘lsa, Indoneziya, Iroq, Yaponiya, Iordaniya va Tojikistonda bu ko‘rsatkich ikkita o‘yinga teng bo‘ldi.
Musobaqada hakamlar jami 105 ta sariq va 4 ta qizil kartochka ko‘rsatdi.
O‘zbekistondagi turnirga jami to‘rtta stadion mezbonlik qildi: “Bunyodkor”, “Jar”, “Lokomotiv” (barchasi Toshkent) va “Istiqlol” (Farg‘ona). “Istiqlol” stadionida 6 ta o‘yin o‘tkazildi, “Lokomotiv” — 8, “Bunyodkor” — 8, “JAR”da esa 9 ta o‘yin bo‘lib o‘tdi.
O‘yinlarga jami 203 mingdan ortiq tomoshabin tashrif buyurdi (o‘rtacha 6,55 ming). Shularning qariyb 181 ming nafari O‘zbekiston U-20 ishtirokidagi o‘yinlarga to‘g‘ri keldi.
Kiritildi: 15:03, 21.03.2023. O'qildi: 4161 marta. Fikrlar: 3 ta.