Tartib-intizom qo‘mitasi qarorlari: Ignatiy Nesterov va Sanjar Tursunov 2 ta o‘yinga chetlatildi, «Navbahor» vise-prezidenti jarima to‘laydi
O'ZBEK FUTBOLI / Futbolchilar / Voqealar
“Navbahor” — “Neftchi”
Superliganing 26-turi doirasidagi “Navbahor” — “Neftchi” uchrashuvining 78-daqiqasida “Navbahor” futbol klubi futbolchisi I.Nesterov uchrashuv to‘xtatilgan vaqtda texnik zonani tark etib, maydonga chiqqanligi hamda tartibsizlik vujudga keltirgani uchun maydondan chetlashtirilgan.
Tartib-intizom qo‘mitasining qaroriga ko‘ra, Ignatiy Nesterovga (“Navbahor”) nisbatan 2 ta o‘yinga chetlashtirish (diskvalifikasiya) va jarima intizom chorasi qo‘llanildi.
Superliganing 26-turi doirasidagi “Navbahor” — “Neftchi” uchrashuvi davomida namanganliklar futbol klubi vise-prezidenti O.Samatov texnik zona hamda maydonga chiqib, provakasion harakatlar qilgani qayd etilgan.
Tartib-intizom qo‘mitasining qaroriga ko‘ra, Otabek Samatovga nisbatan jarima intizom chorasi qo‘llanildi.
“OKMK” — “Nasaf”
Superliganing 26-turi doirasidagi “OKMK” — “Nasaf” uchrashuvining 83-daqiqasida olmaliqliklar futbol klubi futbolchisi S.Tursunov raqib o‘yinchisining yuz qismiga qo‘li bilan zarba bergani uchun maydondan chetlatilgan.
Tartib-intizom qo‘mitasining qaroriga ko‘ra, Sanjar Tursunovga nisbatan 2 ta o‘yinga chetlashtirish (diskvalifikasiya) va jarima intizom chorasi qo‘llanildi.
“OKMK” — “Turon”
Superliganing 24-turi doirasidagi “OKMK” — “Turon” uchrashuvi yakunlangandan so‘ng, “Turon” futbol klubi shifokori A.Sotiboldiyev bosh hakam sha’niga haqoratli so‘zlar ishlatgani uchun qizil kartochka ko‘rsatilgan.
Tartib-intizom qo‘mitasining qaroriga ko‘ra, Adhamjon Sotiboldiyevga nisbatan 3 ta o‘yinga chetlashtirish (diskvalifikasiya) intizom chorasi qo‘llanildi.
“Olimpik” — “Navbahor”
Superliganing 25-turi doirasidagi “Olimpik” — “Navbahor” uchrashuvining 90+8-daqiqasida Namangan futbol klubi futbolchisi L.CHermel to‘p uchun kurashish vaqtida qo‘lining tirsagi bilan raqib o‘yinchisining yuz qismiga zarba bergani uchun maydondan chetlashtirilgan.
Tartib-intizom qo‘mitasining qaroriga ko‘ra, Luka Chermelga nisbatan 3 ta o‘yinga chetlashtirish (diskvalifikasiya) va jarima intizom chorasi qo‘llanildi.
“Turon” — “Andijon”
Superliganing 25-turi doirasidagi “Turon” — “Andijon” uchrashuvi yakunlangandan so‘ng “Turon” futbol klubining bosh murabbiyi YO.Nazarov o‘yindan keyingi matbuot anjumanida tasdiqlanmagan, noto‘g‘ri ma’lumotlar bergani qayd etilgan.
Tartib-intizom qo‘mitasining qaroriga ko‘ra, Yorqin Nazarovga nisbatan jarima intizom chorasi qo‘llanildi.
Superliganing 25-turi doirasidagi “Turon” — “Andijon” uchrashuvining 37-daqiqasida “Turon” futbol klubi futbolchisi A.Aysarov to‘p uchun kurashish vaqtida oyog‘ining tag qismi bilan raqib o‘yinchisining oyoq qismiga zarba bergani uchun maydondan chetlashtirilgan.
Tartib-intizom qo‘mitasining qaroriga ko‘ra, Asilbek Aysarovga nisbatan 3 ta o‘yinga chetlashtirish (diskvalifikasiya) va jarima intizom chorasi qo‘llanildi.
Kiritildi: 16:39, 20.12.2023. O'qildi: 2158 marta. Fikrlar: 0 ta.