OSIYO / Osiyo kubogi / Guruh bahslari
Rukn: Sharhlar va Anonslar
Qatarda o‘tkazilayotgan 23 yoshgacha bo‘lgan futbolchilar o‘rtasidagi Osiyo kubogida chorak final bosqichi yakuniga yetdi. O‘zbekiston olimpiya terma jamoasi guruhuning 3-turini Vyetnamga qarshi o‘tkazdi.
Temur Kapadze jamoasi bugun raqib ustidan 3:0 hisobida zafar quchib, guruhda 1-o‘rin bilan pley-off bosqichiga chiqdi.
Uchrashuvning 4-daqiqasida Alisher Odilov hisobni ochdi. Shundan keyin ham o‘zbekistonliklar hujumkorlikni to‘xtatmadi. 36-daqiqaga kelib, Ruslanbek Jiyanov hisobni ishonchli ko‘rinishga olib keldi. Oradan 4 daqiqa o‘tib, Odilov dublni rasmiylashtirdi.
Ikkinchi bo‘limda ham jamoamiz raqib darvozasi tomon ko‘plab hujumlar tashkil qildi. To‘p ikki marta raqib darvozasi to‘sini va ustuniga tegib qaytdi.
Shu tariqa, Timur Kapadze shogirdlari guruhda 100 foizlik natija bilan keyingi bosqichga yo‘l oldi. Jamoamiz chorak finalda Saudiya Arabistoniga qarshi maydonga chiqadi. Bu o‘yin 26 aprel kuni Toshkent vaqti bilan 19:00da boshlanadi.