2025 yilgi Osiyo yoshlar o‘yinlari O‘zbekistonda o‘tkazilmaydigan bo‘ldi. Bu haqda Osiyo Olimpiya kengashi X ijtimoiy tarmog‘idagi sahifasida ma’lum qildi.
"Osiyo Olimpiya kengashi O‘zbekiston mezbonligida Toshkentda o‘tkazilishi rejalashtirilgan Yoshlar o‘rtasidagi 3-Osiyo o‘yinlari 2025 yilda Bahraynda o‘tkazilishini ma’lum qiladi.
Bugun, 2 dekabr kuni o‘tkazilgan tashkilot ijroi qo‘mitasi yig‘ilishida bu haqdagi qaror qabul qilindi”, deyiladi Osiyo Olimpiya kengashi rasmiy axborotida.
Ushbu musobaqa 9 sport turidan 43 ta mamlakatdan kelgan 14-17 yoshli sportchilar o‘rtasida o‘tkazilishi rejalashtirilgandi.
Ma’lumot uchun, prezident Shavkat Mirziyoyev joriy yilning 10 sentyabrida ushbu o‘yinlar o‘tkazilishi rejalashtirilgan Olimpiya shaharchasi qurilishi bilan tanishgandi.
Manba: www.daryo.uz
Kiritildi: 15:39, 02.12.2024. O'qildi: 3023 marta. Fikrlar: 15 ta.
Bilasizmi, Agar Eybar va Vilyarreal shaharlari aholisini qo'shib "Kamp Nou"ga joylashtirsa, stadionda yana 20 mingdan ortiq bo'sh joy qoladi.