Birinchi liga ilk turidan o‘rin olgan «Paxtakor-79» — «Yangiyer» o‘yini boshqa sanada bo‘lib o‘tadi va Liga uchrashuvning aniq sanasiga keyinroq oydinlik kiritadi.
Kiritildi: 23:15, 08.04.2023. O'qildi: 1155 marta. Fikrlar
2023 yilgi mavsumda Birinchi ligada 17 ta jamoa ishtirok etadi.
Kiritildi: 17:40, 26.03.2023. O'qildi: 2141 marta. Fikrlar
«Qumqo‘rg‘on-1977» jamoasi 2022 yilgi mavsum uchun pulka musobaqasida muvaffaqiyatli qatnashib, keyinchalik Liga a’zosiga aylangandi.
Kiritildi: 23:02, 14.03.2023. O'qildi: 1216 marta. Fikrlar
Respublika futbol bo‘yicha sport mahoratini oshirish oliy maktabi qoshida tashkil etilgan «Chig‘atoy» futbol jamoasi 2023 yilgi mavsumda ham Birinchi liga musobaqasida ishtirok etadi.
Kiritildi: 21:50, 13.03.2023. O'qildi: 1261 marta. Fikrlar
O‘zbekiston Milliy olimpiya qo‘mitasi hamda O‘zbekiston futbol assosiasiyasi o‘zaro kelishgan holda «Olimpik» futbol klubi qoshida «Olimpik-farm» jamoasini tashkil etdi.
Kiritildi: 21:48, 13.03.2023. O'qildi: 1350 marta. Fikrlar
2023 yilning 4 yanvar kuni Qoraqalpog‘iston futbol assosiasiyasi huzurida tashkil etilgan «Jayxun» jamoasi O‘FA tavsiyasi asosida Birinchi liga qatnashchisiga aylandi.
Kiritildi: 21:30, 11.03.2023. O'qildi: 2051 marta. Fikrlar
Pro liga qatnashchisi uchun qo‘yilgan talablarni o‘z vaqtida bajara olmagan «Yangiyer-quruvchi» futbol klubiga 2023 yilgi mavsumni bitta quyi ligada o‘tkazish taklif etilgandi.
Kiritildi: 12:39, 05.03.2023. O'qildi: 1382 marta. Fikrlar
«Jizzax Zvezda Bo‘ston» futbol jamoasi shu yilning 27 yanvar kuni davlat ro‘yxatidan o‘tkazilgan.
Kiritildi: 22:22, 03.03.2023. O'qildi: 1235 marta. Fikrlar
«Nurafshon-2022» o‘tgan mavsum Buxoro futbol assosiasiyasi tomonidan o‘tkazilgan Ikkinchi liga musobaqasida g‘oliblikni qo‘lga kiritgan.
Kiritildi: 20:59, 28.02.2023. O'qildi: 1385 marta. Fikrlar
2022 yilgi mavsumni Birinchi ligada o‘tkazib, yakunda 14 klub orasida 11-o‘rinni band qilgan Oltiariqning «Do‘stlik» jamoasi moliyaviy muammolar girdobida qolgan.
Kiritildi: 23:38, 25.02.2023. O'qildi: 1417 marta. Fikrlar
«Shahrixonchi» jamoasi 2022 yilgi mavsum yakuniga ko‘ra Birinchi ligada 5-o‘rinni band etgandi.
Kiritildi: 14:38, 23.02.2023. O'qildi: 1094 marta. Fikrlar
“Paxtakor-79” jamoasi 2022 yilgi mavsum yakuniga ko‘ra Birinchi ligada 3-pog‘onani band etgandi.
Kiritildi: 20:14, 15.02.2023. O'qildi: 1540 marta. Fikrlar
«Do‘stlik Toshkent» jamoasi 2022 yilgi mavsum yakunlariga ko‘ra Birinchi liga musobaqa jadvalida 7-pog‘onani band etgan edi.
Kiritildi: 23:40, 14.02.2023. O'qildi: 1350 marta. Fikrlar
10 fevral kuni mazkur masala Futbolchilar maqomi va o‘tishi bo‘yicha qo‘mitada ko‘rib chiqildi.
Kiritildi: 18:15, 11.02.2023. O'qildi: 1068 marta. Fikrlar
2022 yilgi mavsumda Farg‘ona viloyat futbol assosiasiyasi tomonidan o‘tkazilgan viloyat kubogida g‘olib chiqqan «Sementchi» jamoasi Liga tomonidan Birinchi liga musobaqasiga qabul qilindi.
Kiritildi: 18:30, 10.02.2023. O'qildi: 1036 marta. Fikrlar
1–2 oktyabr kunlari Birinchi liganing 21-tur uchrashuvlari bo‘lib o‘tadi. Unda quyidagi rasmiy shaxslar faoliyat olib boradi.
Kiritildi: 16:51, 28.09.2022. O'qildi: 1401 marta. Fikrlar
24–25 sentyabr kunlari Birinchi liganing 20-tur uchrashuvlari o‘tkaziladi. Unda quyidagi rasmiy shaxslar faoliyat olib boradi.
Kiritildi: 13:37, 22.09.2022. O'qildi: 1363 marta. Fikrlar
10 – 11 sentyabr kunlari Birinchi ligada 18-tur bahslari bo‘lib o‘tadi. Tur doirasidan o‘rin olgan bellashuvlarda quyidagi rasmiy shaxslar faoliyat olib boradi.
Kiritildi: 16:27, 06.09.2022. O'qildi: 1249 marta. Fikrlar
“Shahrixonchi” futbol jamoasining joriy mavsum Birinchi liga doirasidagi uy uchrashuvlarini Shahrixondagi “Markaziy” stadionda qabul qilishiga shartli ravishda ruxsat berilgan edi.
Kiritildi: 19:25, 15.08.2022. O'qildi: 1355 marta. Fikrlar
25 – 26 iyun kunlari Birinchi ligada 12-tur o‘yinlari bo‘lib o‘tadi. Tur doirasidan o‘rin olgan bahslarda quyidagi rasmiy shaxslar faoliyat olib boradi.