Ҳали Осиё чемпионатининг финал босқичига чиқиш имкониятидан маҳрум бўлмаган Ўзбекистон олимпия терма жамоаси 5 май куни «Жар» стадионида Қирғизистон олимпия терма жамоаси билан ўртоқлик учрашуви ўтказди.
Киритилди: 17:50, 09.05.2015. Ўқилди: 7831 марта. Фикрлар
Тошкентда қисқа ўқув-йиғини доирасида Қирғизистон олимпия терма жамоасига қарши ўртоқлик учрашуви ўтказган Ўзбекистон U-22 бош мураббийи Бахтиёр Ашурматов, ўйиндан сўнг Championat.Asia сайти муҳбирлари билан суҳбатлашди.
Киритилди: 12:40, 07.05.2015. Ўқилди: 5305 марта. Фикрлар
Ўтган куни Ўзбекистон олимпия (U-23) терма жамоаси Осиё чемпионати саралаш босқичидаги иштирокини бошлади. 27-31 март кунлари Бангладеш пойтахти Дакка шаҳрида бўлиб ўтадиган саралаш баҳслари бир вақтнинг ўзида 2016 йили Бразилиянинг Рио-де-Жанейро шаҳрида ўтказиладиган ёзги Олимпиада ўйинларига ҳам саралаш вазифасини ўтаб беради
Киритилди: 11:31, 29.03.2015. Ўқилди: 5918 марта. Фикрлар
Учрашувни йирик ҳисобда ютқазган бўлишига қарамасдан “Динамо” жамоаси мураббийи Камо Газаров "Металлург" билан ўйиндан кейин журналистларнинг саволларига батафсил жавоб қайтарди:
Киритилди: 13:12, 11.08.2014. Ўқилди: 4788 марта. Фикрлар
Ўзбекистон ўсмирлар терма жамоаси бош мураббийи Дилшод Нуралиев Сурияга қарши ўйиндан кейин Ҳиндистон терма жамоасига миннатдорчилик билдирди.
Киритилди: 18:30, 27.09.2012. Ўқилди: 6848 марта. Фикрлар
3 апрель куни Ўзбекистон олимпия терма жамоасининг Олимпиада-2012 саралашидаги иштироки якунига бағишланган матбуот анжумани бўлиб ўтди.
Киритилди: 16:11, 03.04.2012. Ўқилди: 9645 марта. Фикрлар
3 апрель куни соат 14:00да Ўзбекистон футбол федерацияси анжуманлар залида энди собиқ олимпия терма жамоаси бош мураббийи Вадим Абрамов иштирокида матбуот анжумани бўлиб ўтади. Бу ҳақда ЎФФ расмий сайти хабар бермоқда.
Киритилди: 17:49, 02.04.2012. Ўқилди: 9362 марта. Фикрлар
Ўзбекистон олимпия терма жамоаси бош мураббийи Вадим Абрамов Уммон терма жамоасига қарши ўйиндан сўнг ўз фикрлари билан ўртоқлашар экан, рақиб ҳақли равишда ғалаба қозонганини таъкидлаб ўтди.