O'ZBEK FUTBOLI / Milliy terma jamoa / Statistika va faktlar
O‘zbekiston milliy terma jamoasi 2019 yilning yanvar oyida Birlashgan Arab Amirliklarida bo‘lib o‘tadigan Osiyo Kubogi musobaqasida Ummon, Turkmaniston va Yaponiya bilan bir guruhdan joy olganidan xabaringiz bor. Ummon va Turkmanistonga qarshi terma jamoamiz o‘yinlari statistikasi e’tiboringizga havola qilindi. Endi esa Yaponiya terma jamoasiga qarshi o‘yinlarimizni yodga olamiz.
O‘zbekiston milliy terma jamoasi Yaponiyaga qarshi jami 10ta o‘yin o‘tkazgan. Shulardan 1ta o‘yinda g‘alaba qozongan, 3ta o‘yin durang bilan tugagan, 6ta uchrashuvda esa mag‘lubiyat alamini totib ko‘rganmiz. To‘plar nisbati 9-28 — Yaponiya foydasiga.
Tariximizdagi yagona g‘alabani 2012 yil 29 fevral kuni qo‘lga kiritganmiz. O‘shanda Aleksandr Shadrin tomonidan kiritilgan yagona gol vakillarimizga g‘alaba taqdim qilgandi.