Timur Kapadze: «Ukraina va Ozarboyjonga hech qanday imkoniyat qoldirmadik»
O‘zbekiston U21 terma jamoasi bosh murabbiyi Timur Kapadze Ukrainada bo‘lib o‘tgan Valeriy Lobanovskiy xalqaro xotira turniri haqida o‘z fikrlari bilan o‘rtoqlashdilar.
"Birinchi navbatda hammani g‘alaba bilan tabriklayman. Har ikki o‘yinda ham futbolchilarim yaxshi o‘yin ko‘rsatishdi. Kecha Ozarbayjonga qarshi uchrashuvda ham raqiblarimizga deyarli imkoniyat qoldirmadik. Kecha ko‘plab vaziyatlarga ega bo‘ldik, lekin ko‘pidan foydalana olmadik. Ammo asosiysi uchrashuvda g‘alabaga erishdik. Har kuni o‘yin o‘tkazish qiyin, biroq kechagi va bugungi uchrashuvda asosiy tarkibda tushganlar va zaxiradan qo‘shilganlar bir jamoa bo‘lib o‘ynashdi. Ularning barchasi yaxshi harakat qilishdi. Ukrainaga ham hech qanday imkoniyat qoldirishmadi. Bu kichik g‘alaba bo‘lishi mumkin, lekin hali katta musobaqalarda ham g‘alabalarni qo‘lga kiritib, yurtimizni sha’nini ishonchli tarzda himoya qilishga harakat qilamiz", — dedi Kapadze.
Kiritildi: 23:16, 28.05.2021. O'qildi: 3745 marta. Fikrlar: 0 ta.