Islom Ismoilov: «2025 yilgi Osiyo kubogida chempionlik uchun kurashib, JCHga yo‘llanma olishga va’da beramiz»
O'ZBEK FUTBOLI / Yoshlar va o‘smirlar t.j. / O‘zbekiston U-17
O‘zbekiston U-17 jamoasi bosh murabbiyi Islom Ismoilov Iroqqa qarshi bo‘lib o‘tgan uchrashuvdan so‘ng o‘z fikrlarini bildirib o‘tdi:
"Bugun O‘zbekiston U-17 jamoasi Osiyo kubogiga yo‘llanmani qo‘lga kiritdi. Jamoa bosh murabbiyi sifatida aytishim mumkinki, biz 2,5 yil davomida aynan ushbu bosqich uchun jiddiy tayyorgarlik ko‘rdik. Fransiya, Vengriya, Belarus, Xitoy singari mamlakatlarda yig‘inlar tashkil etdik va mezbon jamoalarga qarshi xalqaro o‘rtoqlik uchrashuvlari o‘tkazdik. Shuningdek, yurtimizdagi Milliy terma jamoalar markazida Osiyo va jahonning bir qator yetakchi terma jamoalari bilan o‘ynadik. Mirabror Usmonov kubogi va CAFA turnirlarida ishtirok etib, g‘olib va sovrindor bo‘ldik, Eng asosiysi, bizning jamoa eng muhim bosqichga munosib tayyorgarlik ko‘rishi uchun barcha imkoniyatlarga ega bo‘ldik.
Buning uchun, O‘zbekiston futbol assosiasiyasi rahbarlari Abdusalom Abdumavlonovich Azizov, Ravshan Sayfiddinovich Irmatov va Odil Olimjonovich Ahmedovga, O‘FA terma jamoalar markazi rahbari Usmon Qudratovich Toshevga jamoamiz nomidan ulkan tashakkur bildirmoqchiman. Bundan tashqari jamoamizdagi murabbiylar shtabiga, shifokorlarimizga, har bir futbolchilarimiz, ularni tarbiya qilgan ota-onalari va murabbiylariga hamda yurtimizdagi OAV vakillariga ham rahmat aytaman.
Biz Osiyoning eng kuchli jamoalaridan biri ekanimipni yana bir bor isbotlay oldik va nasib bo‘lsa? 2025 yil Saudiya Arabistoni mezbonlik qiladigan Osiyo kubogida chempionlik uchun kurashib, Jahon chempionatiga yo‘llanma olishga va’da beramiz", — dedi Islom Ismoilov.
Kiritildi: 18:48, 27.10.2024. O'qildi: 1206 marta. Fikrlar: 7 ta.