Futbol bo‘yicha O‘zbekiston Superligasining 3-turidan o‘rin olgan navbatdagi bahslar 28 mart, juma kuni bo‘lib o‘tdi.
Unda Namanganning “Navbahor” klubi o‘z uyida “Andijon”ni qabul qildi. Uchrashuv tezkor gollar bilan boshlandi.
2-daqiqadayoq Zabihillo O‘rinboyevning urgan goliga oradan 4 daqiqa o‘tar-o‘tmas andijonliklar javob qaytardi. “Navbahor” futbolchisi Gilyerme Gedesh o‘z darvozasiga to‘p kiritib qo‘ydi.
Shundan so‘ng qator vaziyatlar yuzaga kelgan bo‘lsa ham birinchi bo‘limda bosh hisob o‘zgarmadi. Ikkinchi bo‘lim avvalida yana maydon egalari yaxshi harakat qildi va Abbos G‘ulomov 52-daqiqada gol urdi.
74-daqiqaga kelib “Andijon” a’zosi Mirzad Mehanovich qizil kartochka olib, maydondan chetlatildi. 90+5-daqiqaga kelib esa jamoalar a’zolari tenglashdi – Saidazamat Mirsaidov qizil kartochka oldi.
Jamoa a’zolari tenglashganidan unumli foydalangan andijonliklar hisobni ham tenglashtirdi. Bu safar ham avtogol – Benjamin Teidi hisobiga yozildi.
Ushbu durang bilan namanliklar 5 ochko bilan 5-o‘rinni egallab turibdi. Andijonliklar esa 3 ochko bilan 8-o‘rindan joy oldi.