O'ZBEK FUTBOLI / Futbolchilar / Cuhbatlar
O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev tomonidan yoshlar ma’naviyatini yuksaltirish maqsadida vazifa qilib belgilangan 5 ta tashabbus mamlakatimiz bo‘ylab keng quloch yoydi.
Xususan, ikkinchi tashabbus “Yoshlarning jismoniy chiniqishi va sport sohasida o‘z qobiliyatini namoyon qilishlari uchun zarur sharoitlar yaratib berish”hamda Respublikamizda e’lon qilingan “Sport oyligi” voyaga yetmaganlar o‘rtasida sodir etilayotgan huquqbuzarliklar, suisid holatlarining barvaqt oldini olish, shuningdek yoshlarning bo‘sh vaqtlarini mazmunli tashkil etish, ularda jinoyatchilikning har qanday ko‘rinishiga qarshi immunitetni shakllantirishda muhim o‘rin tutadi.
Turnir yakuniga ko‘ra 1-o‘rinni “Yoshlik”, 2-o‘rinni “Navro‘z”, 3-o‘rinni “Toshloq” jamoalari egalladi. G‘oliblarga homiylar tomonidan diplom va esdalik sovg‘alari topshirildi.
Tadbir doirasida taniqli futbolchi, O‘zbekiston milliy terma jamoasi a’zosi Sardor Rashidov ishtirokida mahalla yoshlari uchun mahorat saboqlari ham tashkil etildi.
Jizzax shahridagi Toshloq mahalla fuqarolar yig‘inida tashabbuskor homiy Zokir Mansurov tomonidan qurilib foydalanishga topshirilgan mini-futbol maydoni ham yuqoridagi maqsadlarga xizmat qilishi shubhasiz.
Bugun, 24 may kuni mazkur majmuaning ochilish marosimi munosabati bilan shu mahallada tug‘ilib o‘sgan G‘ani Hamidov, Ixtiyor Qayumov va Akmal Mamarasulovlar xotirasiga bag‘ishlab futbol bo‘yicha xotira turniri o‘tkazildi.
Kiritildi: 13:03, 25.05.2019. O'qildi: 3769 marta. Fikrlar: 5 ta.