Bugun Osiyo Futbol Konfederasiyasining navbatdan tashqari kongressi o‘tkazildi. Unda ishtirok etgan FIFA prezidenti Janni Infantino hamda OFK rahbari Shayx Salmon bin Ibrohim Al-Xalifa tomonidan yaqinda O‘zbekistonda o‘tkazilgan Konferensiyaning yuqori darajada tashkil etilgani e’tirof etildi.
Kongressda Janni Infantino Osiyo qit’asi ko‘plab FIFA musobaqalari va futbol tadbirlariga mezbonlik qilishda tashabbus namoyish etayotganini yuksak baholab o‘tdi. Xususan, joriy yili Indoneziyada o‘tadigan o‘smirlar o‘rtasidagi Jahon chempionati, Saudiya Arabistoni mezbonligidagi klublar o‘rtasidagi Jahon chempionati, BAA mezbonligidagi Sohil futboli bo‘yicha Jahon chempionati va 2024 yilda O‘zbekistonda bo‘lib o‘tadigan futzal bo‘yicha Jahon chempionati musobaqalarini yuqori saviyada o‘tishiga ishonch bildirdi.
OFK rahbari Shayx Salmon bin Ibrohim Al-Xalifa OFKga a’zo assosiasiyalar nomidan 2034 yilgi Jahon chempionatini o‘tkazishda Saudiya Arabistonining taklifini qo‘llab-quvvatlash istagini bildirdi.
Kun tartibiga ko‘ra, kongress 2022 yil uchun auditorlik hisobotlarni sarhisob qilish, 2023-2024 yilgi moliyaviy byudjetni tasdiqlash va OFKning Yuridik yo‘nalishlari bo‘yicha yangi a’zolarini saylash masalalari o‘rin oldi. Qayd etish kerak, O‘FA Yuridik bo‘lim boshlig‘i Umidjon Olimjonov OFKga a’zo bo‘lishni nazorat qilish organining rais o‘rinbosari lavozimiga saylandi.
Kiritildi: 20:31, 18.10.2023. O'qildi: 1177 marta. Fikrlar: 0 ta.