"Neftchi"ning Turkiya futbol maydonlaridagi yangi mavsumga tayyorgarlik yuzasidan belgilangan reja asosida bugun "Leningrades" bilan nazorat o‘yini o‘tkazildi.
Mutaxassis va muxlislar dastlabki ikki uchrashuvni durang bilan yakunlagan farg‘onalik futbolchilar uchinchi bahsda o‘o‘larining nimaga qodir ekanliklarini namoyish etsalar kerak deb taxmin qilgan edilar. Bu taxmin o‘zini oqladi.
Futbolchilarimiz peterburglik raqiblar bilan jiddiy va hujumkor o‘yin ko‘rsatdilar. Jamoaga yangi qabul qilingan Sanjar Qodirqulov hamkasblarini qoyil qoldirib, uchrashuvning 7-daqiqasidayoq "Leningrades" darvozasiga to‘p kiritishga muvaffaq bo‘ldi. Raqiblarning hisobni tenglashtirish va oldinga o‘tish borasidagi barcha urinishlari uchrashuv oxirigacha natija bermadi. "Neftchi" bu bellashuvni ishonchli g‘alaba bilan yakunladi.