2019 yilgi mavsumda PFL bayrog‘i ostida o‘tkaziladigan Superliga, Pro liga, U-21 birinchiligi, ayollar chempionati uchrashuvlari bo‘lib o‘tadigan stadionlar uchun qo‘yiladigan talablar to‘g‘risidagi nizom O‘zbekiston futbol assosiasiyasi Ijroiya qo‘mitasi tomonidan tasdiqlandi.
Kiritildi: 12:04, 17.01.2019. O'qildi: 2825 marta. Fikrlar
O‘zbekiston futbol assosiasiyasi tomonidan yurtimizda futbol infratuzilmasini yaxshilash, zamonaviy talabga javob beradigan stadion va maydonlarni barpo qilish va rekonstruksiya ishlarini olib borish maqsadida bir qator chora-tadbirlar amalga oshirilmoqda.
Kiritildi: 21:57, 10.01.2019. O'qildi: 11120 marta. Fikrlar
Poytaxtimizda joylashgan “Milliy” stadioni tom ma’noda Toshkent shahrining bezagi hisoblanib, shahrimiz ko‘rkiga ko‘rk baxsh etib turibdi.
Kiritildi: 19:04, 18.10.2018. O'qildi: 5314 marta. Fikrlar
Poytaxtimizda joylashgan “Milliy” stadioniga yangi rahbar tayinlandi. Stadion binolari va inshootlaridan foydalanish direksiyasi rahbari lavozimiga Kozim O‘rinboyxo‘jayev tayinlandi.
Kiritildi: 14:40, 17.09.2018. O'qildi: 3815 marta. Fikrlar
Pepsi Superligasi uchrashuvlari mavsum startidan buyon ish vaqtidan erta boshlanmayapti. Bu birinchi galda stadion yoritgichlari bilan bog‘liq muammoni keltirib chiqarardi.
Kiritildi: 12:24, 15.09.2018. O'qildi: 2283 marta. Fikrlar
Bugun, 10 avgust kuni Toshkent shahridagi “Bunyodkor” ko‘chasida yangi ko‘prik qurib bitkazildi va foydalanishga topshirildi.
Kiritildi: 21:24, 10.08.2018. O'qildi: 11609 marta. Fikrlar
O‘zbekiston futbol assosiasiyasi va Professional futbol ligasi tomonidan Superliga hamda Pro-Liga 2018 mavsumida ishtirok etuvchi futbol klublari faoliyatini yanada rivojlantirish uchun reglament asosida aniq talablar ishlab chiqilgan edi.
Kiritildi: 16:33, 17.07.2018. O'qildi: 2746 marta. Fikrlar
O‘zbekiston futbol assosiasiyasi “Bunyodkor” stadionini tashkilot Ijroqo‘mi qaroriga ko‘ra “Milliy stadion” deb nomladi.
Kiritildi: 00:18, 12.06.2018. O'qildi: 6064 marta. Fikrlar
PFL xodimi, taniqli futbol sharhlovchisi Diyor Imomxo‘jayevning telegram sahfiasida ma’lum qilishicha, "Bunyodkor" stadioning nomi o‘zgargan.
Kiritildi: 21:15, 03.06.2018. O'qildi: 22164 marta. Fikrlar
Klub rahbariyati yangi stadionni qurish uchun kompaniyalar tomonidan taklif etilgan loyihalarni o‘rganib chiqishni davom ettiryapti. Hozirgi kungacha 10 kompaniya o‘z loyihasini taqdim qilgan: