O'ZBEK FUTBOLI / Milliy terma jamoa / Statistika va faktlar
O‘zbekiston Milliy jamoasi tarixidagi eng kuchli tarkibni aniqlash uchun o‘tkazgan so‘rovnomamiz yakuniga yetdi. So‘rovnomalar saytimizning telegramdagi kanali va jurnalist Bobur Akmalovning kanalida o‘tkazildi.
Unda minglab foydalanuvchilar va kanallarimiz o‘quvchilari ishtirok etdilar. Har bir ovoz biz uchun muhim edi. Albatta, bunday so‘rovnomalar nisbiy bo‘ladi. Masalan, boshqa platformada, boshqa media-maydonda o‘tkazilsa, biroz boshqacharoq natijalarni taqdim etishi mumkin. So‘rovnoma natijalari bizga shuni ko‘rsatdiki, internetdan, xususan, Telegram messenjeridan foydalanuvchilar asosan yoshlar ekanini bundan buyon e’tiborga olishimiz darkor ekan. Chunki, so‘rovnoma davomida ko‘p hollarda hozirda faoliyatini davom ettirayotgan yoki yaqin o‘tmishda o‘ynagan futbolchilar ko‘proq ovozga ega bo‘lgan holatlar yuz berdi.
Biz so‘rovnoma va uning natijalari mutlaq deyishdan yiroqmiz. O‘zimiz ham kichik juz’iy kamchiliklarga yo‘l qo‘ydik, jumladan, faoliyati davom etayotgan va faoliyatini yakunlagan futbolchilarni aralashtirib yuborgan paytlarimiz bo‘ldi. Kamchiliklar uchun ma’zur tutasiz.
Demak, Stadion.uz kanali bilan hamkorlikda o‘tkazgan so‘rovnomalarimiz natijasiga va o‘zimizning ovozlarga ko‘ra O‘zbekiston Milliy jamoasining ramziy jamoasi quyidagicha ko‘rinish oldi: