YEVROPA / Saralash turnirlari / JCh saralash turniri
Yevropa qit’asida JCH-2022 saralashi doirasida guruh bosqichi bahslari yakuniga yetdi. 10ta guruh g‘oliblari to‘g‘ridan-to‘g‘ri Mundial yo‘llanmasini qo‘lga kiritishdi. Yana 3ta yo‘llanma egasi esa pley-off bosqichi o‘yinlari orqali aniqlanadi. Pley-offda esa 12ta jamoa ishtirok etadi. Ushbu bosqichga qur’a tashlash marosimi 26 noyabr kuni bo‘lib o‘tadi. Bu haqda batafsil ma’lumot berib o‘tadi.
Qaysi jamoalar ishtirok etadi?
Saralashning 10ta guruhida 2-o‘rinni egallagan jamoalar pley-off bosqichi yo‘llanmasini qo‘lga kiritishdi. Shuningdek, UYEFA millatlar ligasi-2020/2021da o‘z guruhlarida birinchi o‘rinni olgan, ammo JCH-2022 saralash guruhida dastlabki 2ta o‘rindan birini egallamagan va reytingda yuqori o‘rinni egallagan 2ta terma jamoaga pley-offda ishtirok etish imkoniyati berildi. Bu 2ta o‘rinni Avstriya va Chexiya terma jamoalari egallashdi.
Mazkur 12ta jamoa guruh bosqichida ko‘rsatgan natijasi (ochko, to‘plar farqi, urgan gollari soni va hokazo) asosida 2ta savatchaga ajratildi.