Toma Tabatadze: «Bo‘lajak bahsning ahamiyati har ikki jamoa uchun katta»
O'ZBEK FUTBOLI / PFL klublari / Navbahor
O‘zbekiston Superligasining 16-turidan o‘rin olgan “Navbahor” – “Paxtakor” jamoalari o‘rtasidagi uchrashuv arafasida “lochinlar”ning gruziyalik 31 yoshli tajribali hujumchisi Toma Tabatadze bo‘lajak o‘yin haqidagi fikrlari bilan o‘rtoqlashdi.
"Bejizga bo‘lajak bahs “Yil o‘yini” deya ta’riflanmayapti. Boisi, har ikki jamoa joriy mavsumda o‘z oldiga yuksak maqsadlar qo‘ygan va ayni paytda “Navbahor” turnir peshqadami bo‘lsa, “Paxtakor” amaldagi chempion.
Bundan tashqari, o‘tgan turdagi uchrashuvda har ikki jamoa ham muhim ochkolarni yo‘qotdi. Biz Bekoboddagi o‘yinning hakam tomonidan qo‘shib berilgan vaqtida o‘z darvozamizdan to‘p o‘tkazib yuborib, g‘alabani qo‘ldan chiqargan bo‘lsak, “sherlar” o‘z maydonida “Neftchi”dan mag‘lubiyatga uchradi. Shu bois, bo‘lajak bahsning ahamiyati har ikki jamoa uchun katta.
Ta’kidlaganimdek, o‘tgan turda muxlislarni ranjitib qo‘ygandik. “Paxtakor”ga qarshi kechadigan bahsda maydonga g‘alaba ishtiyoqida tushib, zafar quchib, ishqibozlarga quvonch ulashamiz, degan umiddaman.
Bo‘lajak o‘yindagi g‘alaba sovrinli o‘rinlar uchun kurash yo‘lidagi raqobatchilarimizdan ochkolar bo‘yicha o‘zib ketib,  peshqadamlik mavqemizni yanada mustahkamlashga yordam beradi.
Umuman olganda, mazkur bahsning keskin kurashlar ostida, shiddatli, tomoshabop va qiziqarli tarzda kechishi ehtimoli yuqori.
Muxlislarimizning  stadiondan uylariga yaxshi kayfiyatda qaytishlarini ta’minlash uchun barcha imkoniyatimizni ishga solamiz.
“Navbahor” joriy mavsumda o‘zi qatnashadigan barcha musobaqalarda zafar quchishni maqsad qilgan.
Buni amalga oshirish uchun esa biz – futbolchilar qo‘ldan kelganicha harakat qilamiz", — dedi gruziyalik legioner futbolchi.
Kiritildi: 19:40, 08.08.2023. O'qildi: 2242 marta. Fikrlar: 5 ta.