O‘zbekiston futbol assosiasiyasi va O‘zbekiston futbol hakamlar markazi hamkorligida mamlakatimizda hakamlik tizimini yanada rivojlantirish, yosh hakamlarning bilim va tajribasini oshirish hamda ularning professional o‘sishiga ko‘maklashish maqsadida Hakamlar akademiyasi tashkil etilmoqda.
Kiritildi: 15:16, 27.03.2025. O'qildi: 401 marta. Fikrlar
O‘zFHM rahbariyati va MTRKning rejissyor, operator hamda texnik xodimlari ishtirokida yig‘ilish bo‘lib o‘tdi.
Kiritildi: 14:32, 26.03.2025. O'qildi: 526 marta. Fikrlar
O‘zbekistonlik futbol hakamlari har doim Osiyo miqyosida yuqori mavqega ega bo‘lib kelgan.
Kiritildi: 10:45, 14.03.2025. O'qildi: 527 marta. Fikrlar
Avvalroq xabar berganimizdek, joriy yilning 18-22 fevral kunlari Malayziya poytaxti Kuala-Lumpur shahrida OFK rekrutingi bo‘lib o‘tishi rejalashtirilgan edi.
Kiritildi: 12:06, 23.02.2024. O'qildi: 788 marta. Fikrlar
Kuni kecha, 2-fevral kuni Respublika futbol bo‘yicha sport mahoratini oshirish oliy maktabida Superliga hakamlari uchun qishki o‘quv-mashg‘ulot yig‘inlari yakunlangan edi.
Kiritildi: 18:38, 03.02.2024. O'qildi: 615 marta. Fikrlar
Bugundan Respublika futbol bo‘yicha sport mahoratini oshirish oliy maktabida hakamlar uchun qishki o‘quv-mashg‘ulot yig‘inlari boshlandi.
Kiritildi: 17:27, 29.01.2024. O'qildi: 781 marta. Fikrlar
FIFA hakamlarimiz 2024 yilning 19-21 fevral kunlari Malayziyaning Kuala-Lumpur shahrida OFK tomonidan tashkillashtiriladigan Hakamlar rekrutingi jarayonida ishtirok etishadi.
Kiritildi: 17:46, 10.01.2024. O'qildi: 747 marta. Fikrlar
Superliganing 23-turi doirasidagi "Buxoro" – "Paxtakor" bahsining 90+5-daqiqasida yuzaga kelgan bahsli vaziyat bo‘yicha O‘FAda seminar bo‘lib o‘tdi.
Kiritildi: 17:41, 30.10.2023. O'qildi: 3953 marta. Fikrlar
soni: 50 ta.
Superliga va Pro ligada faoliyat yuritadigan hakamlar ishtirokida o‘tgan tur uchrashuvlari yakunlariga bag‘ishlangan seminar tashkil qilindi.
Kiritildi: 21:32, 03.09.2023. O'qildi: 878 marta. Fikrlar
Bugun Toshkent shahrida CAFA nufuzli musobaqasida faoliyat yuritadigan hakamlar ishtirokida seminar bo‘lib o‘tdi.
Kiritildi: 22:34, 09.06.2023. O'qildi: 1003 marta. Fikrlar
Allaqachon FIFA top-instruktorlari qatoriga kirgan yetakchi mutaxassislarimizdan biri Farhod Abdullayevni xorijda ham yaxshi bilishadi, albatta.