26-29 mart kunlari Birlashgan Arab Amirligining Dubay shahrida VAR hakamlari uchun o‘quv seminari tashkil etilmoqda.
Kiritildi: 23:23, 27.03.2021. O'qildi: 2043 marta. Fikrlar
Kiritildi: 12:00, 06.02.2021. O'qildi: 4572 marta. Fikrlar
Avvalroq xabar berganimizdek, O‘zbekiston Superliga bahslarida ishlaydigan arbitrlar va ularga nomzod bo‘lgan yosh hakamlar uchun ayni kunlarda o‘quv-yig‘in mashg‘ulotlari bo‘lib o‘tmoqda.
Kiritildi: 10:46, 21.01.2021. O'qildi: 1424 marta. Fikrlar
Ertaga Superliga, Pro liga, Birinchi liga va ayollar futboli chempionatlarida faoliyat olib boradigan o‘yin nazoratchilari uchun amaliy-nazariy seminar tashkil etiladi.
Kiritildi: 20:21, 14.01.2021. O'qildi: 1911 marta. Fikrlar
Joriy yilning 5 yanvar kuni O‘zbekiston Professional futbol ligasi O‘zbekiston futbol assosiasiyasi hakamlar va nazoratchilar bo‘limi bilan VAR tizimini O‘zbekiston chempionatida ishlatish bo‘yicha uchrashuv o‘tkazdi.
Kiritildi: 10:07, 06.01.2021. O'qildi: 2373 marta. Fikrlar
VAR tizimini O‘zbekistonda joriy etish va o‘zbekistonlik mutaxassilarga ushbu tizimni o‘qitish bo‘yicha joriy yilda bir qator o‘quv-amaliy seminarlar tashkil etilmoqda.
Kiritildi: 11:20, 16.10.2020. O'qildi: 2474 marta. Fikrlar
VAR tizimini O‘zbekistonda joriy etish va o‘zbekistonlik mutaxassilarga ushbu tizimni o‘qitish bo‘yicha FIFA dasturlaridan keng foydalanilmoqda.
Kiritildi: 13:48, 26.08.2020. O'qildi: 1703 marta. Fikrlar
Ushbu mavsum davomida O‘zbekiston Superligasi va Pro-ligada tur o‘yinlari yakunlangach O‘FA Hakamlar va nazoratchilar boshqarmasi tomonidan hakamlar uchun maxsus seminar tashkil etilib, yo‘l qo‘yilgan xato va kamchiliklar tahlil qilinmoqda.
Kiritildi: 20:34, 21.08.2020. O'qildi: 2281 marta. Fikrlar
Xabaringiz bor, O‘zPFL Komissiyasi Coca Cola Superliganing Toshkentda o‘tadigan markazlashtirilgan turlariga jalb etilgan personallarni ro‘yxat bo‘yicha tekshiruvdan o‘tkazmoqda.
Kiritildi: 17:06, 13.08.2020. O'qildi: 1805 marta. Fikrlar
O‘zbekiston futbol assotsiatsiyasi tomonidan futbol mavsumining davom ettirilishiga qaratilgan tayyorgarlik ishlari olib borilmoqda.
Kiritildi: 20:59, 02.06.2020. O'qildi: 4619 marta. Fikrlar
May oyining yarmiga qadar davom etadigan onlayn darslar bir qator muhim mavzularni o‘z ichiga oladi.
Kiritildi: 20:47, 15.04.2020. O'qildi: 1825 marta. Fikrlar
O‘zbekiston futbol assosiasiyasi tomonidan mamlakatimizda hakamlik sohasini rivojlantirish, futbol hakamlari malaka va salohiyatini oshirishga yo‘naltirilgan qator chora-tadbirlar muntazam ravishda amalga oshirib kelinmoqda.
Kiritildi: 19:15, 02.03.2020. O'qildi: 2808 marta. Fikrlar
Ertaga, 21 fevral kuni poytaxtimizda (Video Assistant Referee) video yordamchi hakamlar tayyorlash bo‘yicha navbatdagi seminar start oladi.
Kiritildi: 15:52, 20.02.2020. O'qildi: 2135 marta. Fikrlar
O‘tgan haftada Malayziyada OFKning Hakamlar konferensiyasi bo‘lib o‘tdi.