Superliga va Pro-ligada faoliyat yuritayotgan hakamlar kunning ikkinchi yarmida milliy chempionatimiz oxirgi 2 ta tur uchrashuvlari tahlilini amalga oshirdi.
Kiritildi: 19:55, 05.12.2019. O'qildi: 2231 marta. Fikrlar
Malayziya poytaxti Kuala Lumpurda Osiyo futbol konfederasiyasining VAR tizimi bo‘yicha ikkinchi seminari bo‘lib o‘tdi.
Kiritildi: 11:57, 22.07.2019. O'qildi: 1818 marta. Fikrlar
O‘zbekiston futbol assosiasiyasi tomonidan mamlakatimizda hakamlik sohasini rivojlantirish va hakamlarning mahoratini oshirib borish maqsadida bir qator chora-tadbirlar amalga oshirib kelinmoqda.
Kiritildi: 10:35, 29.01.2019. O'qildi: 1808 marta. Fikrlar
Avval xabar berilganidek, O‘zbekiston futbol assosiasiyasi yurtimizda hakamlikni rivojlantirish, hakamlar malakasini oshirish, ularning kasbga bo‘lgan layoqatlarini sinovdan o‘tkazish maqsadida, muntazam ravishda hakamalarni attestasiyadan o‘tkazib kelmoqda.
Kiritildi: 11:59, 20.12.2018. O'qildi: 1851 marta. Fikrlar
FIFA va OFK o‘zbekistonlik futbol hakamlari hamda mutaxassislariga yuksak ishonch bildirayotganidan futbol muxlislarining xabarlari bor.
Kiritildi: 15:05, 16.10.2018. O'qildi: 1851 marta. Fikrlar
FIFA tomonidan Tailand poytaxti Bangkok shahrida hakamlarni tayyorlash instruktorlari uchun seminar o‘tkazilmoqda.
Kiritildi: 11:39, 14.10.2018. O'qildi: 2323 marta. Fikrlar
O‘zbekiston futbol assosiasiyasi tomonidan yurtimizda futbol hakamligi sohasini rivojlantirish, yosh o‘sib kelayotgan avlodni ushbu kasbga qiziqtirish maqsadida bir qator chora-tadbirlar amalga oshirilmoqda.
Kiritildi: 11:04, 06.09.2018. O'qildi: 2280 marta. Fikrlar
Bugun 11 iyul kuni “Chig‘atoy” sport bazasida O‘zbekiston futbol assosiasiyasining Hakamlar va nazoratchilar boshqarmasi tomonidan yig‘ilish o‘tkazildi.
Kiritildi: 17:32, 11.07.2018. O'qildi: 3463 marta. Fikrlar
O‘zbekiston futbol assosiasiyasi Hakamlar va nazoratchilar boshqarmasi tomonidan “Bunyodkor” akademiyasi tarbiyalanuvchilari uchun futbol qoidalari bo‘yicha seminar tashkil qilindi.
Kiritildi: 15:49, 23.06.2018. O'qildi: 2284 marta. Fikrlar
O‘zbekiston futbol assosiasiyasi tomonidan O‘zbekistonda futbol hakamlari malakasini yanada oshirish va yosh hakamlarni tanlab olib, ularni tajribali hakamlar saviyasiga olib chiqish borasida bir qator chora-tadbirlar amalga oshirilmoqda.
Kiritildi: 12:18, 07.06.2018. O'qildi: 2241 marta. Fikrlar
O‘zbekiston futbol assosiasiyasi tomonidan yurtimizdagi hakamlar saviyasini oshirish va futbol uchrashuvlarida sifatli hakamlikni ta’minlash uchun muntazam ravishda bir qator chora-tadbirlar amalga oshirilmoqda.