O‘zbekiston milliy terma jamoasining Ugandaga qarshi o‘yinida (4:2) Eldor Shomurodov raqiblar darvozasiga 3 ta to‘p kiritdi.
Kiritildi: 21:06, 29.03.2022. O'qildi: 2450 marta. Fikrlar
O‘zbekistonlik taniqli mutaxassis Alisher Nikimbayev telegramdagi o‘zining kanali orqali O‘zbekiston terma jamoasi tarixidagi eng yaxshi futbolchilardan tashkil topgan ramziy jamoani tuzib chiqdi.
Kiritildi: 11:04, 31.01.2022. O'qildi: 4297 marta. Fikrlar
O‘zbekiston Futbol Assosiasiyasi rasmiy Telegram kanali milliy terma jamoamizning ayni paytdagi yig‘iniga jalb etilgan legioner futbolchilarning TJ, Superliga va xorijiy klublardagi umumiy natijalarini e’lon qildi.
Kiritildi: 14:31, 30.01.2022. O'qildi: 2318 marta. Fikrlar
Biroz oldin O‘zbekiston milliy terma jamoasi o‘zining navbatdagi o‘quv-yig‘in mashg‘ulotlari doirasida Janubiy Sudan termasiga qarshi maydonga tushib, 3:0 hisobida g‘alaba qozondi.
Kiritildi: 21:54, 27.01.2022. O'qildi: 2700 marta. Fikrlar
21 oktyabr kuni FIFA terma jamoalarning yangilangan reytingini e’lon qildi.
Kiritildi: 14:48, 21.10.2021. O'qildi: 4289 marta. Fikrlar
Transfermarkt.de portali jahon terma jamoalari tarkibining taxminiy narxini e’lon qildi.
Kiritildi: 11:34, 01.10.2021. O'qildi: 9003 marta. Fikrlar
O‘zbekiston futzal terma jamoasi a’zosi Dilshod Rahmatov FIFA.com sayti jurnalistining bir qancha savollariga javob berib o‘tdi. Mazkur intervyu FIFA va O‘FA mediasi hamkorligida tayyorlandi.
Kiritildi: 18:29, 06.09.2021. O'qildi: 3380 marta. Fikrlar
O‘zbekiston futbol assosiasiyasi (O‘FA) milliy terma jamoaga yangi murabbiy tanlashda portugaliyalik mutaxassis Karlush Keyrush bilan ham muzokara o‘tkazgani ma’lum bo‘ldi.