Superliga, 1-tur. “Neftchi” – “Nasaf”. Prevyu
“Nasaf” bu yilgi yangi O‘zbekiston Superligasining ilk uchrashuvini safarda Farg‘onaning “Neftchi” jamoasiga qarshi o‘tkazadi.
Kiritildi: 15:11, 27.02.2018. O'qildi: 2978 marta. Fikrlar soni: 1 ta.
Sergey Kovshov: «Bu mavsumda syurprizlar ko‘p bo‘ladi»
Rukn: Intervyular
Yangi mavsum oldidan “Neftchi” jamoasi bosh murabbiyi Sergey Kovshov klub rasmiy sayti uchun intervyu berib o‘tdi.
Kiritildi: 06:49, 27.02.2018. O'qildi: 2551 marta. Fikrlar soni: 1 ta.
"Paxtakor" muxlislarni stadionga chorlaydi
2 mart kuni "Paxtakor" 2018 yilgi Superliga mavsumini Toshkentda "So‘g‘diyona"ga qarshi o‘yin bilan boshlaydi.
Kiritildi: 18:19, 26.02.2018. O'qildi: 5293 marta. Fikrlar soni: 4 ta.
Farg‘onada katta futbol katta konsert bilan boshlanadi
1 mart kuni “Neftchi” hamda “Nasaf” jamoalari Superliganing ilk turida to‘qnash keladi. O‘yin Farg‘ona shahridagi “Istiqlol” stadionida soat 20:00da boshlanadi.
Kiritildi: 16:19, 26.02.2018. O'qildi: 5202 marta. Fikrlar soni: 4 ta.
Superliga: 1-turning boshlanish vaqtlari
1 mart kuni start oladigan mamlakat chempionati Superliga o‘yinlarining boshlanish vaqtlari belgilandi.
Kiritildi: 15:18, 26.02.2018. O'qildi: 5161 marta. Fikrlar soni: 2 ta.
Superliga: 1-tur o‘yinlariga hakam va nazoratchilar tayinlandi
1 mart kuni mamlakat milliy chempionati Superliga o‘yinlariga start beriladi. 1, 2 va 3 mart kunlariga belgilangan tur doirasidagi uchrashuvlarga quyidagi hakam va nazoratchilar tayinlandi:
Kiritildi: 11:47, 26.02.2018. O'qildi: 4656 marta. Fikrlar soni: 2 ta.
Farg‘onaga ota-o‘g‘il Abduraimovlar keladi
1 mart kuni Farg‘onadagi “Istiqlol” stadionida “Neftchi” hamda “Nasaf” jamoalari mavsumning ilk bahsida o‘zaro bellashishadi. Ayni kunda Farg‘ona viloyati hokimligi, viloyat futbol federasiyasi, “Neftchi” PFK hamda “Istiqlol” stadioni mutassadlari ochilish bahsiga katta tayyorgarlik ishlarini olib borishmoqda.
Kiritildi: 16:54, 25.02.2018. O'qildi: 3754 marta. Fikrlar soni: 3 ta.
O‘zPFL superliga o‘yinlarini «Sport» telekanali efir vaqtiga mosladi
O‘zbekiston milliy teleradiokompaniyasi «Sport» teleradiokanali ushbu mavsum uchun superliga o‘yinlarining transfer huquqini qo‘lga kiritdi. Bu yilgi mavsumda ham superliga va O‘zbekiston kubogi o‘yinlari aynan shu telekanal orqali namoyish etiladi.
Kiritildi: 13:24, 20.02.2018. O'qildi: 6416 marta. Fikrlar soni: 3 ta.
Superliga: 1 va 2-tur uchrashuvlarining boshlanish vaqtlari ma’lum bo‘ldi
1 mart kuni start oladigan mamlakat chempionati Superliga o‘yinlarining birinchi va ikkinchi tur o‘yinlari boshlanish vaqtlari belgilandi.
Kiritildi: 16:08, 17.02.2018. O'qildi: 6507 marta. Fikrlar soni: 4 ta.
O‘zbekiston Profesional futbol ligasining yangi logotipi tasdiqlandi (foto)
O‘FFda olib borilgan islohotlarning navbatdagisi O‘zbekiston Professional futbol ligasi logotipini zamon talablari darajasida yangilashdan iborat edi.
Kiritildi: 19:24, 16.02.2018. O'qildi: 8384 marta. Fikrlar soni: 7 ta.
Superliga taqvimi: Asosiy e’tibor dam olish kunlariga qaratildi
O‘zbekiston futbol Assosiasiyasidagi islohotlardan so‘ng ko‘p narsa o‘zgardi.
Kiritildi: 16:55, 15.02.2018. O'qildi: 4654 marta. Fikrlar soni: 2 ta.
Superliga-2018 taqvimi tasdiqlandi
Mamlakat milliy chempionati Superliga jamoalari o‘rtasidagi 2018 yilgi mavsum taqvimi tasdiqlandi.
Kiritildi: 14:37, 15.02.2018. O'qildi: 7123 marta. Fikrlar soni: 1 ta.
Superliga, Pro-liga g‘oliblariga katta midorda mukofot ajratildi
O‘zbek futboli tarixida birinchi marta Supreliga va Pro-liga, shuningdek, ayollar futboli va mini-futbol bahslarida g‘oliblar uchun mukofot pullari joriy qilinmoqda.
Kiritildi: 18:33, 10.02.2018. O'qildi: 7564 marta. Fikrlar soni: 7 ta.
Superliga — 2018 taqvimi tasdiqlandi
Kiritildi: 17:29, 03.02.2018. O'qildi: 11436 marta. Fikrlar soni: 7 ta.
Superliga: 1-davra to‘liq taqvimi
Bugun, 3 fevral kuni Toshkentdagi “International Hotel” mehmonxonasida Superliganing yangi mavsumiga qur’a tashlash marosimi bo‘lib o‘tdi.
Kiritildi: 16:24, 03.02.2018. O'qildi: 16990 marta. Fikrlar soni: 8 ta.
Superliga. 2018 yilgi mavsumga qur’a tashlandi
2018 yildan boshlab yangi formatdagi Superliga musobaqasiga qur’a tashlash marosimi bo‘lib o‘tdi.
Kiritildi: 15:32, 03.02.2018. O'qildi: 10769 marta. Fikrlar soni: 3 ta.
Superligaga qur’a tashlash marosimi UZREPORT TV jonli translyasiya qilinadi
Bugun yangi formatdagi O‘zbekiston Superligasining 2018 yilgi mavsumiga qur’a tashlash marosimi bo‘lib o‘tadi.
Kiritildi: 14:12, 03.02.2018. O'qildi: 8697 marta. Fikrlar soni: 7 ta.
Superliga, futzal va ayollar o‘rtasidagi musobaqalar qur’a tashlash tartibi qanday bo‘ladi?
3 fevral kuni yangi mavsum Superliga bahslari uchun qur’a tashlash marosimi o‘tkaziladi. Qur’a quyidagi tartibda bo‘lib o‘tadi.
Kiritildi: 17:36, 01.02.2018. O'qildi: 3321 marta. Fikrlar soni: 1 ta.
Yangi mavsumga qur’a tashlash marosimi 3 fevral kuni bo‘lib o‘tadi
3 fevral kuni Toshkentdagi “Interkontinental” mehmonxonasida yangi mavsum Superliga bahslari uchun qur’a tashlash marosimi o‘tkaziladi.
Kiritildi: 17:38, 31.01.2018. O'qildi: 5764 marta. Fikrlar soni: 3 ta.
Superliga-2018 ishtirokchilari ma’lum bo‘ldi!
Futbol bo‘yicha O‘zbekiston chempionati — Oliy liga musobaqasi yangi mavsumdan boshlab “O‘zbekiston Superligasi”, Birinchi liga esa “O‘zbekiston PRO-ligasi” deb nomlanishi avval ma’lum qilingandi.
Kiritildi: 21:11, 24.01.2018. O'qildi: 13642 marta. Fikrlar soni: 11 ta.
Bilasizmi, Futbol qiroli Pele professional faoliyati davomida 1200dan ortiq gol urgan bo'lsada, ularning 757tasini rasmiy o'yinlarda nishonlagan.