O‘zbek futbolida shu vaqtga qadar muammolar ko‘p bo‘lgan. Ular orasida eng dolzarblaridan biri translyasiya masalasi ekani sir emas.
Kiritildi: 16:21, 17.01.2018. O'qildi: 8098 marta. Fikrlar
2018 yilning 7-12 fevral kunlari Yaponiyada O‘zbekiston Superligasida ishtirok etayotgan klublarning marketing bo‘yicha mutaxassislari uchun seminar tashkil etiladi.
Kiritildi: 15:44, 17.01.2018. O'qildi: 1542 marta. Fikrlar
Milliy olimpiya qo‘mitasi va O‘zbekiston futbol federasiyasi prezidenti Umid Ahmadjonov bugun federasiya binosida Yaponiyaning CBC Group kompaniyasinig Xalqaro ishlar bo‘yicha prezidenti Aran Olsner bilan uchrashuv o‘tkazdi, deya xabar beradi Xabar.uz.
Kiritildi: 15:41, 17.01.2018. O'qildi: 5798 marta. Fikrlar
2018 yilgi mavsum reglamentida milliy chempionat uchrashuvlari taqvim asosida belgilangan sanalarda o‘tkazilishi shartligi belgilab qo‘yilgan.
Kiritildi: 16:06, 31.12.2017. O'qildi: 4750 marta. Fikrlar
Mavsum yakunlari bo‘yicha statistik ma’lumotlarni keltirishda davom etamiz. Xususan, gol+pas ro‘yxatida eng yaxshi ko‘rsatkichga ega futbolchilar natijalari ko‘pchilikni qiziqtirishi tabiiy.
Kiritildi: 15:18, 31.12.2017. O'qildi: 2560 marta. Fikrlar
2018 yilgi mavsum reglamenti e’lon qilinganidan xabaringiz bor. Ushbu reglamentda uchrashuvlar boshlanish vaqtlari ham belgilab berilgan.
Kiritildi: 11:37, 30.12.2017. O'qildi: 4177 marta. Fikrlar
2018 yilgi mavsum reglamenti e’lon qilinganidan xabaringiz bor.
Kiritildi: 14:09, 30.12.2017. O'qildi: 6608 marta. Fikrlar
O‘zbekiston Professional futbol ligasi 2018 yilgi mavsum reglamentini tasdiqlagani haqida kecha xabar berib o‘tgandik.
Kiritildi: 12:18, 30.12.2017. O'qildi: 4744 marta. Fikrlar
O‘zbekistonning professional futbol klublari o‘rtasidagi 2018 yil uchun futbol bo‘yicha musobaqalar reglamenti tasdiqlandi.
Kiritildi: 22:51, 29.12.2017. O'qildi: 6454 marta. Fikrlar
"Paxtakor"ni yana uch nafar futbolchi tark etganini ma’lum qilamiz.
Kiritildi: 11:25, 28.12.2017. O'qildi: 10659 marta. Fikrlar
O‘zbekiston Futbol Federasiyasi anjumanlar zalida Superligada ishtirok etadigan klublar stadionlari direktorlari va rahbarlari ishtirokida majlis bo‘lib o‘tdi.
Kiritildi: 16:08, 25.12.2017. O'qildi: 3034 marta. Fikrlar
Ma’lumki, sifatli futbol chempionati milliy terma jamoaning muvaffaqiyatli o‘ynashi uchun zamin yaratadi.
Kiritildi: 12:21, 21.12.2017. O'qildi: 2249 marta. Fikrlar
Prezidentimiz Shavkat Mirziyoyevning 2017 yil 29 noyabrdagi farmoyishiga binoan Konstitusiyamiz qabul qilinganining 25 yilligi munosabati bilan mamlakatimizda amalga oshirilayotgan barcha islohotlarda jonbozlik ko‘rsatib kelayotgan, Bosh qomusimizning hayotimizdagi o‘rni va ahamiyatini keng targ‘ib etish ishiga munosib hissa qo‘shgan bir qator yurtdoshlarimiz qatorida O‘zbekiston Futbol Federasiyasi Prezidenti Umid Ahmadjonov hamda Federasiyaning bir guruh xodimlari bilan birgalikda ikki nafar FIFA referisi Valentin Kovalenko va Sherzod Qosimovlar "O‘zbekiston Konstitusiyasiga 25 yil" esdalik nishoni bilan taqdirlangan edi.
Kiritildi: 20:52, 19.12.2017. O'qildi: 2047 marta. Fikrlar
O‘zbekiston Superligasi shifokorlari Doha shahridagi “Aspetar” sportga ixtisoslashgan tibbiyot markazida o‘tkaziladigan o‘quv-seminarda ishtirok etish uchun bugun, 19 dekabr kuni Turkiya orqali Qatarga yo‘l oldi.
Kiritildi: 12:29, 19.12.2017. O'qildi: 2449 marta. Fikrlar
Oliy liganing oxirgi mavsumida jami 599ta gol qayd etildi. Shuncha gol 233ta o‘yinda urildi.
Kiritildi: 09:05, 19.12.2017. O'qildi: 2723 marta. Fikrlar
Mavsum davomidagi 233ta o‘yinda 59ta gol zaxiradan maydonga tushgan futbolchilar hisobiga yozildi.