OSIYO / OFK kubogi / Hakamlar
Qatar yashil maydonlarida davom etayotgan Osiyo Kubogining 1/4 finalidan o‘rin olgan Qatar – O‘zbekiston o‘yinini koreyalik Kim Xi Gon bosh hakam sifatida boshqaradi. Unga hamyurtlari Yon Jae Yol hamda Park Sang Jun yordam berishsa, zaxira hakami sifatida quvaytlik Abdulla Jamali ishlaydi. Shuningdek, uchrashuv VAR hakami vazifasini Kim Jong Xeok (Janubiy Koreya) bajarsa, AVAR sifatida quvaytlik Ahmad Alali ishlashi ko‘zda tutilgan.
Ma’lumot uchun, Kim Xi Gon joriy mavsum jami 5 ta uchrashuvda ishlagan. Ushbu uchrashuvlarning barchasi klublar va terma jamoalar ishtirokidagi xalqaro musobaqalarga to‘g‘ri keladi. E’tiborli tomoni, ushbu hakam OCHL guruh bosqichi 5-turida "Nasaf" – "Al-Faysali" (Iordaniya) uchrashuvini boshqargan. Joriy mavsum ishlagan o‘yinlari davomida ushbu hakam cho‘ntagidan jami 15 marta sariq kartochka, 1 bor qizil kartochka chiqargan va 2 marta 11 metrlik jarima zarbasi belgilagan.
Osiyo Kubogi-2023 | 1/4 final
03.02.2024 | 20:30 (Toshkent vaqti)