«Olimpik» klubi ustozi Temur Kapadze Superligada avgust oyining eng yaxshi murabbiyi deb topildi.
Kiritildi: 17:45, 11.09.2022. O'qildi: 2164 marta. Fikrlar
O‘zbekiston professional futbol ligasi Diyor Imomxo‘jayev telegramdagi kanali orqali taniqli mutaxassis Alisher Nikimbayevning telegramdagi "post"iga javob qaytardi.
Kiritildi: 08:32, 01.09.2022. O'qildi: 6028 marta. Fikrlar
soni: 51 ta.
Superliganing 17-turidan o‘rin olgan “Nasaf” — “Lokomotiv” uchrashuvi yakuniga yetgach mezbonlar ustozi Ro‘ziqul Berdiyev hakamlar joy olgan maydon markaziga qarab bordi va ularga nisbatan nomaqbul harakatlarni amalga oshirdi.
Kiritildi: 14:21, 31.08.2022. O'qildi: 3416 marta. Fikrlar
soni: 59 ta.
"Nasaf" jamoasi bosh murabbiyi Ro‘ziqul Berdiyev so‘nggi kunlarda OAV da chiqqan yangiliklarga o‘z fikrini bildirdi.
Kiritildi: 10:39, 31.08.2022. O'qildi: 2112 marta. Fikrlar
O‘zbekiston Respublikasi mustaqilligining o‘ttiz bir yilligi munosabati bilan fan, ta’lim, sog‘liqni saqlash, sport, adabiyot, madaniyat, san’at sohalari va ommaviy axborot vositalari xodimlaridan bir guruhini mukofotlash to‘g‘risidagi farmonga imzo chekdi.
Kiritildi: 23:15, 29.08.2022. O'qildi: 1997 marta. Fikrlar
soni: 57 ta.
O‘zbekistonlik sobiq futbolchi Azamat Abduraimov «Daryo» bilan suhbatda «Andijon»dagi muvaffaqiyatsizlik, futbolchilarga va’da qilingan 400 million so‘m to‘lab berilmagani haqida gapirib o‘tdi.
Kiritildi: 14:34, 27.08.2022. O'qildi: 2167 marta. Fikrlar
Namanganning "Navbahor" klubi jamoa bosh murabbiyi Samvel Babayan bilan shartnomani uzaytirdi. Bu haqda O‘zPFL matbuot xizmati xabar tarqatmoqda.
Kiritildi: 13:22, 16.08.2022. O'qildi: 2254 marta. Fikrlar
«Neftchi» klubi bosh murabbiyi Vitaliy Levchenko "Sport Arena" nashriga bergan intervyusida O‘zbekistonda boshlangan faoliyati haqida ham to‘xtalib o‘tdi.
Kiritildi: 12:01, 08.08.2022. O'qildi: 2486 marta. Fikrlar
“Andijon” Tojikiston chempioni – “Istiqlol”ni 3:0 hisobida tor-mor keltirganidan so‘ng jamoamiz bosh murabbiyi Viktor Kumikov ushbu o‘yin hamda yig‘indan qanchalik qoniqqani haqida fikr bildirdi.
Kiritildi: 10:16, 30.07.2022. O'qildi: 1154 marta. Fikrlar
Kiyevning “Dinamo” klubi sobiq hujumchisi Maksim Shatskix Toshkentning “Paxtakor” klubi bosh murabbiyi etib tayinlangani haqida fikr bildirdi.
Kiritildi: 17:21, 17.07.2022. O'qildi: 3643 marta. Fikrlar
«Paxtakor» klubida sport direktori vazifasini bajarib kelib, may oyida o‘z lavozimini tark etgan Ja’far Irismetov Mosvaning «Spartak» klubida ishlashga tayyor ekanini ma’lum qildi.
Kiritildi: 16:31, 15.07.2022. O'qildi: 2199 marta. Fikrlar
Bugungi suhbatdoshimiz - Shamil Yarulin qariyb 20 yildan buyon futbol bilan hamnafas.
Kiritildi: 12:16, 01.07.2022. O'qildi: 1578 marta. Fikrlar
2018 yili O‘zbekiston U-23 terma jamoasi bilan Osiyo chempionligini qo‘lga kiritgan taniqli murabbiy Ravshan Haydarov bugungi kunda O‘zbekiston U-20 terma jamoasiga bosh murabbiylik qilmoqda.
Kiritildi: 13:53, 20.06.2022. O'qildi: 1721 marta. Fikrlar
O‘zbekistonning 5 karra eng yaxshi murabbiyi, “Nasaf” klubini muvaffaqiyatli tarzda boshqarib kelayotgan Ro‘ziqul Berdiyev ham “Andijon” klubi o‘yinlarini kuzatib kelmoqda.
Kiritildi: 10:45, 16.06.2022. O'qildi: 2658 marta. Fikrlar
"Paxtakor" klubi sport direktori lavozimida ish boshlagan Maksim Shaskix Ukriana terma jamoasi sobiq sardori Anatoliy Timoshchuk haqida o‘z fikrini bildirib o‘tdi.
Kiritildi: 18:31, 09.06.2022. O'qildi: 4176 marta. Fikrlar
O‘FA qoshidagi futbol mutaxassislarini tayyorlash markazida OFKning «PRO» diplomi bo‘yicha modul darslari bo‘lib o‘tdi.
Kiritildi: 18:19, 19.05.2022. O'qildi: 982 marta. Fikrlar
O‘zbek futboli tarixidagi eng yaxshi o‘yinchi, hozirda Olmaliqning AGMK klubiga ustozlik qilayotgan Mirjalol Qosimov Rossiyaning «Sport-Ekspress» nashriga katta intervyu berdi.
Kiritildi: 06:50, 17.05.2022. O'qildi: 4396 marta. Fikrlar
Saudiya Arabistonida o‘tkazilgan OCHL guruh bosqichi bahslari yakunlariga ko‘ra, Qarshining «Nasaf» jamoasi o‘z tarixida ilk bor «pley-off» yo‘llanmasini qo‘lga kiritdi.
Kiritildi: 07:48, 11.05.2022. O'qildi: 2719 marta. Fikrlar
"Nasaf" muxlislarning yoqimtoy jamoasiga aylanganiga ancha bo‘ldi. Yulduz bo‘lmagan futbolchilar bilan "Nasaf" respublikaning istalgan jamoasidan yorqinroq o‘ynay oladi, hammaga bosh og‘riq.
Kiritildi: 18:37, 24.04.2022. O'qildi: 4350 marta. Fikrlar
O‘zbekiston Kubogi guruh bosqichi 3-turidan o‘rin olgan “Bunyodkor” – “Buxoro” (5:0) uchrashuvidan so‘ng mehmonlar ustozi Hakim Fuzaylov fikrlarini bildirib o‘tdi.