Zamonaviy futbolda klublar hamda terma jamoalar ishtirokidagi uchrashuvlarni yuqori darajada tashkil etishda komissarlarning o‘rni nihoyatda muhim sanaladi.
Kiritildi: 05:02, 26.07.2019. O'qildi: 1334 marta. Fikrlar
Bugun O‘zbekiston futbol assosiasiyasi Ijroiya qo‘mitasining yig‘ilishi bo‘lib o‘tgani haqida xabar berib o‘tgandik.
Kiritildi: 22:44, 14.06.2019. O'qildi: 6700 marta. Fikrlar
O‘zbekiston futbol assosiasiyasi O‘zbekiston Davlat Jismoniy tarbiya va sport universiteti bilan hamkorlikni yo‘lga qo‘ydi.
Kiritildi: 20:14, 22.02.2019. O'qildi: 1874 marta. Fikrlar
Turkiyada futbol infratuzilmalari bo‘yicha FIFA seminari bo‘lib o‘tdi. Seminarda 15ta mamlakat futbol assosiasiyalari, shu jumladan, O‘zbekiston futbol assosiasiyasi vakillari ham ishtirok etishdi.
Kiritildi: 12:04, 01.11.2018. O'qildi: 1902 marta. Fikrlar
O‘zbekiston futbol assosiasiyasi tomonidan murabbiylarning kasbiy mahoratini oshirish bo‘yicha navbatdagi seminar Jizzax viloyatida boshlandi.
Kiritildi: 19:43, 09.06.2018. O'qildi: 1578 marta. Fikrlar
O‘zbekiston futbol assosiasiyasi tomonidan murabbiylarning kasbiy mahoratini oshirish maqsadida o‘tkazilayotgan navbatdagi seminar bugun Navoiyda tashkil etildi.
Kiritildi: 20:38, 07.06.2018. O'qildi: 1714 marta. Fikrlar
Ushbu tashrif dasturiga ko‘ra, bugun 1 iyun kuni Toshkentdagi “Bunyodkor” futbol akademiyasida ispaniyalik mutaxassislar ishtirokida nazariy seminar tashkil qilindi.
Kiritildi: 14:08, 01.06.2018. O'qildi: 2377 marta. Fikrlar
MOQ prezidenti Umid Ahmadjonov hamda sport sohasiga yangi tayinlangan vazir Shoakram Isroilov ikki tashkilot xodimlari ishtirokida yig‘ilish o‘tkazdi.
Kiritildi: 20:21, 14.02.2018. O'qildi: 3348 marta. Fikrlar
O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2009 yil 3 dekabrdagi 304-sonli “Respublikamizda futbolni rivojlantirish uchun qo‘shimcha shart-sharoitlar yaratish, uning aholi salomatligini mustahkamlash va jismoniy madaniyatini yuksaltirishdagi rolini oshirish bo‘yicha Qarori” ijrosini ta’minlash, Qoraqalpog‘iston Respublikasi, viloyatlar va Toshkent shahar futbol federasiyalarining futbolni rivojlantirish va qo‘llab-quvvatlash masalalaridagi faoliyatini faollashtirish, shuningdek, ularning moddiy-texnika bazasini mustahkamlash borasida olib borilayotgan ishlarini nazorat etish va ularga amaliy yordam ko‘rsatish maqsadida, O‘zbekiston Futbol Federasiyasining bir qator rahbar xodimlari hududlar bo‘yicha javobgar shaxs etib biriktirildi.
Kiritildi: 17:03, 27.11.2017. O'qildi: 2112 marta. Fikrlar
O‘zbekiston Futbol Federasiyasi majlislari zalida bugun, 30 oktyabr kuni O‘FF Prezidenti Umid Ahmadjonov ishtirokida navbatdan tashqari yig‘ilish bo‘lib o‘tdi.
Kiritildi: 20:37, 30.10.2017. O'qildi: 4128 marta. Fikrlar
O‘zbekiston futbol federasiyasining tarkibiy tuzilmasida navbatdagi o‘zgarishlar amalga oshirildi.
Kiritildi: 19:47, 26.10.2017. O'qildi: 9109 marta. Fikrlar
O‘zbekiston Futbol Federasiyasi Prezidenti Umid Ahmadjonov va Ijroiya Qo‘mitasining a’zosi Bobur Shodiyev FIFA Prezidenti Janni Infantinoning taklifiga ko‘ra rasmiy tashrif bilan Angliyada bo‘ldi.
Kiritildi: 19:09, 24.10.2017. O'qildi: 8520 marta. Fikrlar
Xabaringiz bor, 2015 yilda Toshkentning “Lokomotiv” hamda Angliyaning “Flitvud Taun” klublari o‘rtasida o‘zaro hamkorlik memorandumi imzolangan edi. Shunga asosan ingliz klubi bilan bir qator yo‘nalishlarda yaqindan xamkorlik qilish bo‘yicha kelishuvga erishilgandi.
Kiritildi: 12:43, 19.10.2017. O'qildi: 2886 marta. Fikrlar
Umid Ahmadjonov va Shayx Hamad bin Halifa O‘zbekiston Futbol Federasiyasi va Qatar Futbol Uyushmasining hamkorlik to‘g‘risidagi memorandumini imzoladilar.
Kiritildi: 18:09, 17.10.2017. O'qildi: 3017 marta. Fikrlar
O‘zbekiston futbol federasiyasi majlislari zalida bugun, 11 oktyabr kuni navbatdagi yig‘ilish bo‘lib o‘tdi.
Kiritildi: 20:27, 11.10.2017. O'qildi: 9901 marta. Fikrlar
Bugun, 10 oktyabr kuni O‘zbekiston Futbol Federasiyasi majlislari zalida navbatdan tashqari yig‘ilish bo‘lib o‘tdi.
Kiritildi: 20:38, 10.10.2017. O'qildi: 10119 marta. Fikrlar
Avvalroq xabar berilganidek, bugun, 12 sentyabr kuni Toshkentdagi Radisson BLU mehmonxonasida O‘zbekiston Futbol Federasiyasining hisobot-saylov konferensiyasi bo‘lib o‘tdi.
Kiritildi: 22:45, 12.09.2017. O'qildi: 12605 marta. Fikrlar
Osiyo Futbol Konfederasiyasi (OFK) prezidenti Salmon bin Ibrohim al-Halifa O‘zbekiston Futbol Federasiyasi prezidenti etib saylangan Umid Ahmadjonovga tabrik maktubini yo‘lladi.
Kiritildi: 16:41, 12.09.2017. O'qildi: 5568 marta. Fikrlar
O‘zbekiston futbol federasiyasi prezidenti lavozimidan ketayotgan Mirabror Usmonov o‘z fikrlarini bildirib o‘tdi.
Kiritildi: 10:53, 12.09.2017. O'qildi: 9100 marta. Fikrlar
Muhim masalaga yetib keldik.