Avval xabar berilganidek, O‘zbekiston futbol assosiasiyasi Ustaviga muvofiq, 2025 yil 22 fevral kuni O‘FA prezidentligiga saylov bo‘lib o‘tadi.
Kiritildi: 20:34, 12.02.2025. O'qildi: 1620 marta. Fikrlar
Poytaxt ilk bor FIFPro shafeligi ostida o‘tgan marosimga mezbonlik qildi.
Kiritildi: 20:50, 18.09.2024. O'qildi: 552 marta. Fikrlar
O‘FA prezidenti Abdusalom Azizov tadbir yakunida barchani yangi yil bilan muborakbod etib, bir qator masalalar yuzasidan fikr bildirib o‘tdi:
Kiritildi: 18:41, 26.12.2023. O'qildi: 3118 marta. Fikrlar
Dunyoning 45 ta yetakchi futbol ligalarini o‘zida jamlagan Jahon professional futbol ligalari assosiasiyasining (WLF) 2023 yilgi umumiy yig‘ilishiga Ekstraklasa (Polsha ligasi) mezbonlik qildi.
Kiritildi: 17:21, 16.10.2023. O'qildi: 1314 marta. Fikrlar
O‘zbekiston Prezidenti Shavkat Mirziyoyev MDH davlatlari jamoalari o‘rtasida har yili o‘tkaziladigan futbol turniri – Hamdo‘stlik kubogini qayta tiklashni taklif qildi.
Kiritildi: 20:39, 13.10.2023. O'qildi: 3427 marta. Fikrlar
O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining "Ommaviy va professional futbolni har tomonlama rivojlantirishning qo‘shimcha chora-tadbirlari to‘g‘risidagi qarori ijrosini ta’minlash maqsadida hududlarda futbolni rivojlantirish va bolalar futbolidagi olib borilayotgan ishlar va mavjud kamchiliklarni tahliliga bag‘ishlangan yig‘ilish bo‘lib o‘tdi.
Kiritildi: 15:54, 25.05.2023. O'qildi: 904 marta. Fikrlar
Kecha Yoshlar siyosati va sport vaziri Adkham Ikramov O‘zbekistonda ommaviy va professional futbolni har tomonlama rivojlantirishning qo‘shimcha chora-tadbirlari to‘g‘risidagi taqdimot bilan tanishdi.
Kiritildi: 10:51, 17.01.2023. O'qildi: 1413 marta. Fikrlar
Bugun O‘zbekiston futbol assosiasiyasi prezidenti Abdusalom Azizov boshchiligida Sportni rivojlantirish vaziri Adham Ikromov, O‘FA ijroqo‘m a’zolari va professional futbol klublari vakillari ishtirokida yig‘ilish o‘tkazildi.
Kiritildi: 22:01, 24.12.2022. O'qildi: 2731 marta. Fikrlar
22-23 sentyabr kunlari Malayziya poytaxti Kuala Lumpurda Osiyo futbol konfederasiyasining Lisenziyalash bo‘yicha seminari o‘tkazildi.
Kiritildi: 13:20, 23.09.2022. O'qildi: 1400 marta. Fikrlar
O‘FA rahbariyati terma jamoalarning murabbiylari tomonidan amalga oshirilgan ishlar hisoboti va keyingi musobaqaga tayyorgarlik rejalari bilan tanishdi.
Kiritildi: 15:21, 26.05.2022. O'qildi: 1893 marta. Fikrlar
Davlatimiz rahbari sportni ommaviylashtirish, sport ta’limini yaxshilash va iqtidorli sportchilarni tayyorlash bo‘yicha ustuvor vazifalarni belgilab berdi.
Kiritildi: 10:06, 24.05.2022. O'qildi: 1912 marta. Fikrlar
Sportni rivojlantirish vaziri Adham Ikramov va O‘FA birinchi vise-prezidenti Ravshan Ermatov boshchiligidagi mutaxassislar hududlardagi futbol ommaviyligini oshirish, bolalar-o‘smirlar futbolini yanada rivojlantirish bo‘yicha amalga oshirilayotgan ishlar, shuningdek kelajakda Navoiy viloyatida futbol bazasi va futbol akademiyalarini tashkil qilish bo‘yicha rejalash bilan tanishish maqsadida Navoiy viloyatiga tashrif buyurishdi.
Kiritildi: 23:18, 08.04.2022. O'qildi: 1307 marta. Fikrlar
So‘nggi yillarda kelishilgan o‘yinlarga qarshi kurash hamda ularning oldini olish borasida O‘FA hamda O‘zPFL tomonidan jiddiy ishlar amalga oshirilmoqda.
Kiritildi: 12:59, 05.04.2022. O'qildi: 1236 marta. Fikrlar
17-21 yanvar kunlari Coca Cola Superligasi bahslarida ishlaydigan va unga nomzod bo‘lgan hakamlar uchun o‘quv-mashg‘ulot yig‘ini bo‘lib o‘tdi.
Kiritildi: 22:28, 22.01.2022. O'qildi: 1067 marta. Fikrlar
O‘zbekiston futbol assosiasiyasining Ustaviga asosan joriy yilning 25 sentyabr kuni soat 14:30 da O‘zbekiston Milliy Olimpiya qo‘mitasining majlislar zalida O‘FAning navbatdagi Hisobot-saylov Kongressi bo‘lib o‘tadi.
Kiritildi: 16:38, 16.09.2021. O'qildi: 3395 marta. Fikrlar
Avval xabar berganimizdek, bugun O‘zbekiston futbol assosiatsiyasining navbatdan tashqari kongressi o‘tkazildi.