Avval xabar berilganidek, O‘zbekiston futbol assosiasiyasi Ustaviga muvofiq, 2025 yil 22 fevral kuni O‘FA prezidentligiga saylov bo‘lib o‘tadi.
Kiritildi: 20:34, 12.02.2025. O'qildi: 1620 marta. Fikrlar
Poytaxt ilk bor FIFPro shafeligi ostida o‘tgan marosimga mezbonlik qildi.
Kiritildi: 20:50, 18.09.2024. O'qildi: 552 marta. Fikrlar
O‘FA prezidenti Abdusalom Azizov tadbir yakunida barchani yangi yil bilan muborakbod etib, bir qator masalalar yuzasidan fikr bildirib o‘tdi:
Kiritildi: 18:41, 26.12.2023. O'qildi: 3118 marta. Fikrlar
soni: 33 ta.
Dunyoning 45 ta yetakchi futbol ligalarini o‘zida jamlagan Jahon professional futbol ligalari assosiasiyasining (WLF) 2023 yilgi umumiy yig‘ilishiga Ekstraklasa (Polsha ligasi) mezbonlik qildi.
Kiritildi: 17:21, 16.10.2023. O'qildi: 1314 marta. Fikrlar
O‘zbekiston Prezidenti Shavkat Mirziyoyev MDH davlatlari jamoalari o‘rtasida har yili o‘tkaziladigan futbol turniri – Hamdo‘stlik kubogini qayta tiklashni taklif qildi.
Kiritildi: 20:39, 13.10.2023. O'qildi: 3427 marta. Fikrlar
O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining "Ommaviy va professional futbolni har tomonlama rivojlantirishning qo‘shimcha chora-tadbirlari to‘g‘risidagi qarori ijrosini ta’minlash maqsadida hududlarda futbolni rivojlantirish va bolalar futbolidagi olib borilayotgan ishlar va mavjud kamchiliklarni tahliliga bag‘ishlangan yig‘ilish bo‘lib o‘tdi.
Kiritildi: 15:54, 25.05.2023. O'qildi: 904 marta. Fikrlar
Kecha Yoshlar siyosati va sport vaziri Adkham Ikramov O‘zbekistonda ommaviy va professional futbolni har tomonlama rivojlantirishning qo‘shimcha chora-tadbirlari to‘g‘risidagi taqdimot bilan tanishdi.
Kiritildi: 10:51, 17.01.2023. O'qildi: 1413 marta. Fikrlar
soni: 29 ta.
Bugun O‘zbekiston futbol assosiasiyasi prezidenti Abdusalom Azizov boshchiligida Sportni rivojlantirish vaziri Adham Ikromov, O‘FA ijroqo‘m a’zolari va professional futbol klublari vakillari ishtirokida yig‘ilish o‘tkazildi.
Kiritildi: 22:01, 24.12.2022. O'qildi: 2731 marta. Fikrlar
22-23 sentyabr kunlari Malayziya poytaxti Kuala Lumpurda Osiyo futbol konfederasiyasining Lisenziyalash bo‘yicha seminari o‘tkazildi.
Kiritildi: 13:20, 23.09.2022. O'qildi: 1400 marta. Fikrlar
O‘FA rahbariyati terma jamoalarning murabbiylari tomonidan amalga oshirilgan ishlar hisoboti va keyingi musobaqaga tayyorgarlik rejalari bilan tanishdi.